Szkoła

Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza
II Liceum Ogólnokształcące
Technikum Zawodowe Nr 2

01.08.2018
MIE Expert w Sienkiewiczu!

Pragniemy poinformować, że p. Beata Morawska została zakwalifikowana do programu MIE Expert, uzyskując certyfikat Microsoft Innovative Educator Expert na rok szkolny 2018-2019.
Co roku Microsoft dokonuje wyboru nauczycieli, którzy dzielą się pomysłami, poszukują nowych rozwiązań i utrzymują kontakt z globalną społecznością. MIE Expert kształci swoje zdolności wykorzystywania technologii w pracy z młodzieżą w celu poprawy jakości uczenia się, wykorzystując przy tym dostępne narzędzia Microsoft. Panią Beatę Morawską i jej uczniów czeka ciekawy rok szkolny. Rok pełen inspiracji i innowacyjności.
Gratulacje!


03.07.2018
KOMUNIKAT24.06.2018
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 22 czerwca 2018 r. o godzinie 10:00 wybrzmiał w Sienkiewiczu, ostatni przed wakacjami, dzwonek. Uroczystość zakończenia roku szkolnego zaszczycili: Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Tomasz Tamborski, Przewodnicząca Rady Powiatu Kołobrzeskiego Danuta Adamska-Czepczyńska, wicestarosta Helena Rudzis–Gruchała, zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Gościno Grzegorz Zubowicz, zastępca komendanta KP PSP starszy kapitan Marek Huszla, przewodnicząca Klubu Pioniera w Kołobrzegu Krystyna Gawlik.
Rok szkolny 2017/2018 zakończył się w naszej szkole bardzo pomyślnie. Promocję z wyróżnieniem otrzymało aż 37 uczniów klas pierwszych i drugich oraz 3 Ti, w tym 14 uczniów ze średnią ocen powyżej 5,00.
Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała uczennica klasy 2E, Weronika Wiktorowicz – 5,60. Drugim wynikiem, ze średnia 5,41 może poszczycić się uczennica kl. 1A, Julia Haponiuk. Dziewczęta są uczennicami Liceum Ogólnokształcącego Nr 2. Trzecie miejsce zajął Michał Szewczyk, uczeń kl. 1Ti z Technikum Zawodowego Nr 2.
Nie zabrakło również wyróżnień, nagród i powinszowań dla uczniów dobrych, mających osiągnięcia w różnych obszarach pracy szkoły. Były to podziękowania za pracę w szkolnej telewizji Sienkiewicz Tv, dla redakcji gazety szkolnej Łomot, za wybitne osiągnięcia sportowe, działalność charytatywną i pracę w kole teatralnym Moralitet a także podziękowania dla szkolnego radiowęzła. Tak aktywnych uczniów mamy w szkole aż 75.

Życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 3 września 2018 r.


21.06.2018
Uwaga Absolwenci!!!

Odbiór świadectw maturalnych 3 lipca 2018, godzina 11.00, pokój nauczycielski.
Zmiana!!!
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu informuje , że w związku z wejściem w życie ustawy o RODO wprowadzona została zmiana dotycząca udostępniania zdającym wyników egzaminów.
Wyniki matur można sprawdzić na stronie OKE Poznań, również 3 lipca 2018, po zalogowaniu. Loginy i hasła do kont uczniowskich są do odbioru w sekretariacie szkoły.


21.06.2018
KOMUNIKAT

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas 1 i 2 liceum oraz 1,2,3 technikum odbędzie się o godzinie 10:00 na sali gimnastycznej.


21.06.2018
Bezpieczny wypoczynek 2018

Prezentacja –„Bezpieczny wypoczynek 2018”
Zapraszamy również do strony www.wypoczynek.men.gov.pl


06.06.2018
ZNAKI NADZIEI

4 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się wykład dr Karola Jachymka / kulturoznawcy, filmoznawcy, adiunkta   Uniwersytetu SWPS w Warszawie/ na temat: „ Czego chcą obrazy? O manipulacji w kinie, mediach i popkulturze”.
Organizatorem spotkania był Lider Filmoteki Szkolnej Krzysztof Fortuna , przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Filmoteki Szkolnej i Filmoteki Narodowej.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie zainteresowani wpływem mediów na pamięć indywidualną i zbiorową, a także wszelkimi przejawami kultury popularnej.
Sienkiewicz TV


03.06.2018
ZNAKI NADZIEI

29 maja 2018 roku w naszej szkolnej auli odbyło się spotkanie z podopiecznymi fundacji ZEICHEN DER HOFFNUNG/ZNAKI NADZIEI. Mieliśmy zaszczyt gościć na nim osoby, które przeżyły obozy śmierci m.in. w Oświęcimiu. Podzielili się z nami swoimi historiami, które wywołały u nas wielkie emocje, a nawet płacz. To była najprawdziwsza lekcja historii, jaką dotąd przeżyliśmy.
Dziękujemy!


01.06.2018
Spotkanie z radcą prawnym Krzysztofem Majsnerowskim

17.05.2018 r. odbyło się spotkanie z radcą prawnym Krzysztofem Majsnerowskim. Poruszone zostały trzy tematy: Cyberprzemoc, Stalking oraz definicja przestępczości. Młodzież dowiedziała się, czym jest cyberprzemoc, zapoznała się z przykładami cyberprzemocy, wyjaśniono również, jakie czyny składają się na stalking. Spotkanie miało również na celu uzmysłowienie młodym ludziom jaka jest odpowiedzialność karna za przestępstwo, oraz wskazanie różnic pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem. W spotkaniu uczestniczyły klasy drugie.
Koordynator: Pedagog szkolny Magdalena Dwornicka


28.04.2018
Pożegnanie maturzystów

Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie gratulacji, podziękowań i nagród dla najlepszych uczniów.
Prymusem szkoły został Kacper Ryćko z klasy 3A, który uzyskał najwyższą średnią ocen – 5,11. Tytułem wzorowego ucznia uhonorowano: Monikę Trojanowską z klasy 3D – śr. 4,86, Jakuba Czecha z klasy 4Ti – śr. 4,76 oraz Nikolę Olchowik z klasy 3B – śr. 4,76.
Wyróżniono również uczniów, którzy uzyskali dobre wyniki w nauce i aktywnie włączali się w życie szkoły poprzez pracę w Samorządzie Uczniowskim, Sienkiewicz Tv, Szkolnym Kole Caritas oraz reprezentowali szkołę w konkursach i zawodach sportowych. Szczególnymi brawami nagrodzono drużyny siatkarzy i siatkarek. 26 kwietnia, na dzień przed ukończeniem szkoły, drużyna męska zdobyła srebrny medal w Wojewódzkiej Rywalizacji Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej, zaś dziewczęta zdobyły brązowy medal, zajmując III miejsce w województwie.
Wspaniałą niespodziankę przygotowała klas 3A, która wzbudzała od początku zainteresowanie swoimi oryginalnymi strojami. Dziękujemy za ten niezapomniany występ.
Oprawę artystyczną uroczystości przygotował zespół wokalny „Płynny Polar” z uroczą Oliwia Januszewską, grupa teatralna z klas 2A i 2B oraz Oliwia Kądziołka z klasy 1B.
Pożegnaliśmy maturzystów z okazji ukończenia szkoły aby ponownie spotkać się z nimi w murach szkoły już 4 maja 2018 r., na egzaminie maturalnym z języka polskiego. Zdjęcia z uroczystości w galerii szkoły
Życzymy powodzenia.


28.04.2018
Brawo Adam!

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych wręczono nagrody zwycięzcom I EDYCJI SZKOLNEGO KONKURSU INFORMATYCZNEGO „Być jak Fibonacci” zorganizowanego pod patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego. I miejsce zajął Adam Skowronek uczeń klasy 3 TI, II miejsce Patyk Banaś uczeń klasy 4 TI oraz III miejsce Mateusz Czarczyński z klasy 4 TI. Nagrody dla uczniów ufundowały kołobrzeskie firmy: ALPLAST, DISKON oraz TOBIS. Szczególne podziękowania dla Pana Antoniego Bonkowskiego z firmy DISKON za zaszczycenie nas obecnością w tym szczególnym dla wielu naszych uczniów dniu.


26.04.2018
Internat na lekcji muzealnej

W dniu 24 kwietnia br. mieszkańcy naszego internatu odwiedzili Muzeum Miasta Kołobrzeg, gdzie pod okiem przewodnika p. Piotra Leszmana i wychowawcy p. Agnieszki Żuchowicz wzięli udział w tzw. lekcji muzealnej.
Wychowankowie zwiedzając wystawy, przysłuchiwali się opowieściom o pradziejach miasta Kołobrzeg, okolicznościach jego powstania, 1000-letniej historii oraz okolic, np. Budzistowa.
Muzeum Miasta Kołobrzeg mieści się w zabytkowym Pałacu Braunschweigów, zbudowanym na początku XIX wieku, znajdują się w nim dwie wystawy stałe: „Zbiory metrologiczne” i „Dzieje Kołobrzegu”, oraz kilka ekspozycji czasowych.
Dziękujemy za ciekawe zajęcia.


23.04.2018
IV Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej

Młodzież Internatu Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza zdobywcą Pucharu IV Międzyinternackiego Turnieju Piłki Siatkowej.
Dnia 12.04.2018 r. odbył się IV Międzyinternacki Turniej Piłki Siatkowej. Do rozgrywek przystąpiły zespoły: Internat Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu, Internat Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, Internat Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.
Organizatorem był niezwykle gościnny Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.
Zwycięski zespół wystąpił w składzie: Klaudia Furmańska – kapitan zespołu, Nikola Olchowik – wybrana najlepszą zawodniczką turnieju, Jakub Gałka, Mateusz Kopczyński, Adam Moskwa, Norbert Przystałowski, Kamil Skrzypczyk, Błażej Szewczyk, Norbert Ziembicki.
Opiekun zespołu: Ireneusz Zarzycki
Gratulujemy zwycięstwa w Turnieju!


17.04.2018
INTERNAT POŻEGNAŁ MATURZYSTÓW

We wtorek 16go kwietnia w naszym internacie miała miejsce przemiła uroczystość, podczas której pożegnano mieszkających tam od kilku lat tegorocznych Maturzystów. Obecni byli zaproszeni goście – dyrektor ZS Nr1 Pani K. Karaźniewicz-Deczyńska i Pani wicedyrektor E. Kamińska. Wszyscy mieli przyjemność obejrzeć część artystyczną oraz zdjęcia naszych Maturzystów, które wychowawcy skrzętnie gromadzili przez kilka lat. Przy muzyce i w wesołej atmosferze wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki. Maturzyści natomiast podziękowali wszystkim wychowawcom za ich pracę, opiekę i stworzenie im w internacie domowej atmosfery – był wspaniały tort, kwiaty i wspólne zdjęcia.

Maturzyści – trzymamy za Was kciuki!


17.04.2018
Komunikat!

W dniu 30.04.2018 r. oraz 02.05.2018 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.


12.04.2018
Umowa o współpracy z Akademią Pomorską w Słupsku podpisana!

Reprezentacja naszej szkoły w osobach p. Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska , p. Beata Morawska i p. Jacek Kawałek w czwartkowe przedpołudnie mieli przyjemność omówić warunki umowy z Dziekanem Wydziału Nauk o Zarządzaniu i Bezpieczeństwa AP prof. dr hab. Andrzejem Urbankiem i dr Krzysztofem Rogowskim Zastępcą Dyrektora Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego.
Współpraca opierać się będzie na wielu płaszczyznach obu instytucji.

Na zdjęciach p. Dyrektor ZS Nr 1 i Dziekan, prof. AP Andrzej Urbanek.


12.04.2018
XIV Dzień Języków Obcych

23 marca odbył się w naszej szkole XIV Dzień Języków Obcych. Jest to impreza, której celem jest promocja szkoły oraz pokazanie młodszym kolegom i koleżankom, że nauka języków obcych wcale nie musi być nudna. Na spotkanie w sali teatralnej naszej szkoły zaprosiliśmy uczniów klas III ze szkół gimnazjalnych. Program spotkania obfitował w wiele ciekawych quizów, występów wokalnych, prezentacji i przedstawienie teatralne pt. Grüfello. Wszystkie punkty programu, które łączyły elementy nauki i zabawy, przygotowane zostały przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli języków obcych.


23.03.2018
Sukces Piotra

Piotrek Sobański z klasy 2b humanistyczno – psychologicznej zajął III miejsce w powiatowym międzyszkolnym konkursie polonistycznym dla szkół ponadgimnazjalnych „Meandry polszczyzny” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Piotrek świetnie poradził sobie z zadaniami otwartymi sprawdzającymi wiedzę z zakresu kultury języka polskiego ze szczególnym uwzględnieniem znajomości fleksji, frazeologii i składni oraz interpretacją słów:Granice mojego języka wyznaczają granice mojego świata. Zadania konkursowe były opracowane między innymi w oparciu o książkę profesora Bralczyka: „Mówi się !” i słowniki.
W konkursie udział wzięli również uczniowie z klasy 1a: Julia Haponiuk, Martyna Szekieta, Arkadiusz Bzdak i Stanisław Michlewicz.
Opiekun: polonistka Anna Dobrowolska


22.03.2018
„Wiosenne Potyczki Matematyczne”

21 marca 2018 r. w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza zorganizowano w formie happeningu, którego tematem przewodnim była królowa nauk, matematyka. Tego dnia od rana odbywały się konkursy. Międzyklasowy „Potyczki Matematyczne”, który wygrała drużyna klasy 1A w składzie Julia Haponiuk, Martyna Szekieta oraz Norbert Przystałowski. Rozstrzygnięto konkurs na plakat popularyzujący „Potyczki Matematyczne” w którym bezapelacyjnie zwyciężyła Nikola Jaszewska z klasy 1A. Przeprowadzono także konkurs „Bieg po indeks” w którym wzięli udział uczniowie klas: 3 Ti, 4 Ti, 3C oraz 2C. Podsumowano również wyniki Szkolnego, Międzyklasowego Turnieju Piłki Siatkowej w którym zwyciężyła klasa 3B. 2 miejsce zajęła klasa 4 Ti. Na III pozycji uplasowała się klasa 2B. Uroczyste podsumowanie „Pierwszego Dnia Wiosny” odbyło się w szkolnej sali sportowej. Tam też zaprezentowana została wszystkim zgromadzonym ośmiometrowa piramida „Czworościanu Sierpińskiego”, do której zużyto ponad 500 balonów. Budowa piramidy rozpoczęła się już o 8:00 i udało się ją ukończyć dzięki determinacji uczniów klasy 2B. Na koniec odbył się widowiskowy konkurs na „Wiosenny kapelusz”. Ciekawą prezentacją wykonaną przez uczennice – Małgorzatę Tomicką, Maje Swiróg, Karolinę Buś, Kamilę Kuligowską oraz Oliwię Krawczyk wygrała klasa 1B.


19.03.2018
Sukces Mai

Uczennica klasy II D Maja Jaworska,zajęła I miejsce w okręgowym etapie XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Maja będzie reprezentować nasze województwo w etapie centralnym, który odbędzie się w Warszawie.To ogromny sukces.
Opiekun: mgr Teresa Woźniak.
Gratulacje!!!
03.03.2018
Uroczyste przekazanie uczniom pracowni komputerowej
w „Sienkiewiczu”

W dniu 2 marca 2018 r. nastąpiło otwarcie nowej pracowni komputerowej w Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Starosta Kołobrzeski pan Tomasz Tamborski wraz z panią Danutą Adamską-Czepczyńską – przewodniczącą Rady Powiatu, dyrektorem szkoły panią Katarzyną Karaźniewicz-Deczyńską oraz uczniami klasy II Tz Technikum Informatycznego.

Modernizacja sali lekcyjnej 1 a na pracownię informatyczną objęła dwa etapy prac. Adaptację sali lekcyjnej na pracownię związaną z: wymianą głównej tablicy elektrycznej, wykonaniem nowej instalacji elektrycznej i instalacji LAN, wymianą oświetlenia – montaż 8 lamp ledowych, montażem skrzynki – na switch, położeniem wykładziny antystatycznej, malowaniem sali i wykonaniem pomiarów kontrolno – odbiorczych. Drugi etap prac to wyposażenie pracowni w sprzęt komputerowy i dodatkowy: 18 zestawów komputerowych /komputer, monitor, klawiatura /, laptop dla nauczyciela, projektor, stoliki komputerowe uczniowskie i krzesła – 18 sztuk, ekran projekcyjny, tablica biała, tablica informacyjna, głośniki + uchwyty, rolety okienne – zaciemniające. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 110 000 złotych.

Pracownia specjalistyczna służyć będzie głównie uczniom Technikum Informatycznego. Będą w niej prowadzone zajęcia z przedmiotów zawodowych takich jak „Urządzenia techniki komputerowej’, „Systemy operacyjne”, Diagnostyka i naprawa urządzeń techniki komputerowej”.


15.02.2018
„Profilaktyka nowotworowa”

14 lutego 2018 r., w sali teatralnej Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza, miał miejsce odczyt przygotowany przez uczennicę klasy 2D, Maję Jaworską.
Tematem wystąpienia i prezentacji była „Profilaktyka nowotworowa”. Maja jest laureatem etapu rejonowego olimpiady „Promocja zdrowia i zdrowego stylu życia” i ten zaszczytny tytuł umożliwił uczennicy kwalifikację do szczebla wojewódzkiego olimpiady w Szczecinie. Warunkiem koniecznym do pretendowania do czołowych miejsc w tej olimpiadzie jest, poza przygotowaniem materiału i prezentacji, popularyzacja i promowanie na szczeblu, co najmniej miejskim, pracy konkursowej.
Profilaktyka nowotworowa promowana jest w szkole również w postaci przygotowanych przez uczniów plakatów i gazetek na holu szkoły.
Całość prezentacji dostępna jest tutaj. Zachęcam wszystkich, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w tym wydarzeniu, do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez Maję Jaworską.


03.02.2018
STUDNIÓWKA 2018

Tradycyjnie, na 100 dni przed maturą, uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza uczestniczyli w balu „Studniówka 2018” zorganizowanym w hotelu Diune. Rozpoczęto staropolskim polonezem tańczonym zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Nie zabrakło też atrakcji przygotowanych przez poszczególne klasy i podziękowań dla wychowawców. Bogatą dokumentację zdjęciową znajdziecie w galerii.