Szkoła

12.12.2018
XIV Konferencja Od Becika Każdy Klika już w styczniu 2019 roku!


W dniach 18-19.01.2019r. w naszej szkole odbędzie się kolejna Kołobrzeska Konferencja dla Nauczycieli „Od Becika Każdy Klika”.
Jest to już XIV edycja spotkań nauczycieli z całego kraju, której organizatorem w tym roku jest Stowarzyszenie Sapere Aude (apereaude.2lo.pl ), założone przez nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.
Nasza szkoła w tym roku jest partnerem w organizacji tejże konferencji; jest nim także CBSG Polska czyli Certified Business Solutions Group ( https://cbsg.pl/ ).
Cykl konferencji ma na celu upowszechnianie i efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji. Uczestnicy warsztatów i prelekcji będą mieli możliwość podnosić swe kompetencje i wiedzę praktyczną w zakresie wykorzystywania nowoczesnych środków informatycznych, i nie tylko.
XIV edycja Kołobrzeskiej Konferencji OBKK została objęta patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Akademii Pomorskiej w Słupsku, a także Urzędu Miasta Kołobrzegu oraz Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu.
Zapraszamy na stronę www konferencji http://obkk.2lo.pl/ , umieszczane są na niej szczegółowe informacje na temat prelegentów i firm, które zaprezentują się podczas wykładów, warsztatów; z ofertą naszych gości będzie można zapoznać się przy stoiskach firmowych.
FB OBKK: www.facebook.com/OdBecikaKazdyKlika/

11.12.2018
Kiermasz świąteczny w Berlinie

Tradycją uczniów Zespołu Szkół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza jest udział w kiermaszu świątecznym, organizowanym co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w Niemczech. Również w tym roku 6 grudnia uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję spróbować tradycyjnych świątecznych przysmaków oraz podziwiać piękne kramy z pamiątkami i dekoracjami świątecznymi ustawione przy Potsdamer Platz w stolicy Niemiec. W programie wycieczki znalazło się też zwiedzanie miasta oraz wizyta w Muzeum Techniki. Niepowtarzalna atmosfera kiermaszu świątecznego, unoszący się zapach grzanego wina, pierników i przypraw sprawiła, że już tęsknimy za kolejną wizytą, tym razem w Poczdamie.

 

Organizatorami wyjazdu byli: Małgorzata Niedbała, Piotr Janowski i Justyna Dziędziura.

06.12.2018
LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT FILMOWY WYBRANEGO DZIEŁA HENRYKA SIENKIEWICZA
KATEGORIA: I V SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce – Hanna Rasztubowicz kl.Vc SP 4 opiekun: Izabela Jakubowska
II miejsce – Julia Florkowska kl.IIIf SP 7 opiekun: Joanna Gryń
III miejsce – Antonina Pasikowska kl. IVb SP 5 opiekun: Grażyna GrajewskaWyróżnienia:
Igor Romanowski kl. IIa SP 8 opiekun: Ewelina Romanowska
Lena Puc kl. Vc SP 4 opiekun: Izabela Jakubowska
Weronika Ziąbka kl. II SP 7 opiekun: Agata KaczmarekKATEGORIA: VI VIII I III GIMNAZJUM
I miejsce – Amelia Reichel kl.III Prywatne Gimnazjum – Morska Kraina opiekun: Joanna Nienałtowska
II miejsce – Anna Kozłowska kl. III gimnazjum SP nr 1 opiekun: Elżbieta Ważydrąg
III miejsce – Wiktoria Andrulonis kl. III gimnazjum SP 1 opiekun: Elżbieta Ważydrąg Wyróżnienia:
Dominika Puzio kl. VIIa SP nr 1 opiekun: Elżbieta Ważydrąg
Wiktoria Dziura kl. VIIa SP nr 8 opiekun: Julia Dziura
Natalia Pierzynowska kl. VIII SP nr 1 opiekun: Elżbieta WażydrągNagrody i dyplomy laureatom zostaną wręczone na uroczystej Gali Sienkiewiczowskiej 10.12.2018 w RCK o godzinie 13:00
02.12.2018
Lista 100

23 listopada 2018 roku w siedzibie Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie, zostało uhonorowanych 100 osób, zgłoszonych przez środowisko Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podniesienia umiejętności cyfrowych obywateli w minionym roku. Prowadzącym był Prezes PIT Pan Włodzimierz Maciński. Gościem honorowym uroczystości był Dyrektor Generalny DG Connect Komisji Europejskiej Pan Roberto Viola.
Miło nam poinformować, że dzięki prowadzeniu szkoleń i wykładów na terenie całego kraju, organizowaniu konferencji „Od Becika Każdy Klika” i realizacji projektu KOŁOBRZEG 3D, wykorzystującego nowoczesne technologie w edukacji, na LIŚCIE 100, znalazł się nasz nauczyciel Jacek Kawałek.
http://umiejetnoscicyfrowe.pl/lista-100/lista-100-2018/
22.11.2018
Warsztaty profilaktyczne

W środę 21 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych „Kontrola emocji w świecie dokonywanych wyborów dotyczących momentu inicjacji środkami psychoaktywnymi, napojami energetyzującymi”. Warsztaty prowadził profilaktyk Piotr Zaniewski. Omówiono zagadnienia związane z narastającą falą używania nowych syntetycznych substancji psychoaktywnych; roli szkoły i nauczycieli jako przestrzeni zbudowania na fundamencie szacunku dla emocji człowieka oraz poszanowania jego godności. Warsztaty sfinansowano w związku z realizacją działań w ramach Miejskiego programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu.
14.11.2018
„Ja w Internecie”

Rusza program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców.
Gmina Miasto Kołobrzeg wraz z Partnerem Projektu Stowarzyszeniem Sapere Aude zaprasza Państwa na cykl bezpłatnych szkoleń, które odbywać się będą od stycznia do lipca 2019 roku na terenie Kołobrzegu oraz jego okolic.
Celem programu, skierowanego do osób dorosłych jest zwiększenie umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w Internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy.
Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności biznesowej.
Formularz zgłoszeniowy – pobierz można złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać drogą elektroniczną na adres: zgloszeniajawinternecie@um.kolobrzeg.pl. Można również przynieść formularz osobiście do Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 12, pok. nr 2. lub zgłosić się telefonicznie pod nr telefonu 94 35 51 583.Więcej informacji – pobierz oraz na stronie www.kolobrzeg.pl

 

09.11.2018
„Przystanek Niepodległość”

W wyjątkowy i uroczysty sposób świętowaliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. Od godziny 9:00 otwarta była „Kawiarenka Niepodległość” przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Zaproszeni uczniowie, w nagrodę za 100-procentową frekwencję oraz za zaangażowanie w organizację kawiarenki, a także goście, przy ciastku i herbatce wysłuchali piosenek w wykonaniu uczennic klasy 1E.

Punktualnie o godzinie 11.11 gremialnie i z dumą zaśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu, a następnie uczestniczyliśmy w przejmującym widowisku „Przystanek Niepodległość”. Była to bogato inscenizowana wędrówka po wydarzeniach ostatniego stulecia, które doprowadziły naszą ojczyznę do wolności. W tej historyczno –patriotycznej opowieści towarzyszyli nam znamienici goście, na czele z panem Starostą Powiaty Kołobrzeskiego Tomaszem Tamborskim.

Dziękujemy pani profesor Lidii Kus za dostarczenie nam wielu wzruszających przeżyć.

 

05.11.2018
Konkurs plastyczny!

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym na temat: „Plakat filmowy wybranego dzieła Henryka Sienkiewicza”. Prace – w dowolnej technice i formacie – należy przekazać do 30.11. br. do sekretariatu szkoły. Konkurs organizowany jest w ramach Święta Szkoły, a nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej Gali 2018 w Regionalnym Centrum Kultury dnia 10.12. br.

 

 

28.10.2018
Warsztaty profilaktyczne w internacie

W dniach 23 i 24 października br. w internacie szkolnym Zespołu szkół Nr 1 zostały przeprowadzone warsztaty profilaktyczne dla młodzieży zatytułowane „Redukowanie ryzykownych zachowań”. Warsztaty przeprowadziła Pani Aleksandra Szornak ze Stowarzyszenia „KROPKA” Wolni od nałogów,
z którym internat ZS Nr1 współpracuje już od kilku lat. Warsztaty zawierały elementy zabaw integracyjnych, współpracy i pełnienia ról w grupie wychowawczej i cieszyły się dużym zainteresowaniem.Warsztaty sfinansowano w związku z realizacją działań w ramach Miejskiego programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu.

 

24.10.2018
Nowe gry planszowe w internacie

Dzięki dofinansowaniu ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg nasz internat wzbogacił się o ponad 20 gier planszowych oraz nowy odtwarzacz CD, które wyposażą internacką świetlicę.

Prośbę o zakup gier planszowych złożyła do wychowawców Młodzieżowa Rada Internatu i jak się okazało – prośba została spełniona i teraz „planszówki” umilają nam czas wolny w internacie.

Zakup wyposażenia świetlicy w internacie sfinansowano zgodni z realizacją działań w ramach Miejskiego programu Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w Kołobrzegu.