Szkoła

Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza
II Liceum Ogólnokształcące
Technikum Zawodowe Nr 2

03.10.2017
Spotkanie z prof. Dariuszem Rosatim – „Polska w Unii Europejskiej – przywileje i korzyści kraju członkowskiego”

Uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się w piątek 29.09.2017 z profesorem Rosatim. Gość przyjechał do nas z wykładem na temat Parlamentu Europejskiego. Uczniowie zadali profesorowi szereg pytań, wzięli również udział w dyskusji na temat korzyści Polski z członkostwa w Unii Europejskiej oraz kosztów jakie ponosi nasz kraj. Profesor Rosati zbudowany był wiedzą uczniów oraz obywatelską odwagą w wypowiadaniu swojego zdania.
03.10.2017
Portret z Witkacym

Przyszłoroczni maturzyści – humaniści wybrali się z wizytą do Witkacego. W Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku zwiedzili największą na świecie galerię prac tego niezwykłego artysty, a przy okazji wzięli udział w lekcji o życiu i twórczości Witkacego. W drodze powrotnej jeszcze jedno spotkanie ze sztuką – tym razem odpoczynek przy niezwykłych Ptakach Władysława Hasiora. Dzień pełen zachwytów i wrażeń a przy okazji szukania inspiracji przed zbliżającą się maturą.
28.09.2017
Warsztaty artystyczne Art Camp

W dniach 18-24 września 2017 r. młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza i Heinz-Brandt-Oberschule z Berlina Pankow wzięła udział w 4. edycji warsztatów artystycznych Art Camp Kołobrzeg 2017. Podczas tegorocznych warsztatów uczniowie obu szkół pod okiem instruktorów: pani Elżbiety Polak i pani Izabeli Korpa – Jarosz z Regionalnego Centrum Kultury rozwijali swoje umiejętności w zakresie malarstwa i rękodzielnictwa. Efekty wspólnej pracy w formie wystawy przedstawione zostały w ZS Nr 1 i można je podziwiać do 29 września. Warsztatom towarzyszył też bogaty program spędzania czasu wolnego: zwiedzanie miasta, wycieczka rowerowa, zwiedzanie Galerii Sztuki Współczesnej i spotkanie z kołobrzeskim malarzem, panem Dariuszem Kaletą, rejs statkiem i wiele innych atrakcji. Organizatorem przedsięwzięcia była nauczycielka języka niemieckiego pani Justyna Dziędziura.
Warsztaty artystyczne Art Camp dofinansowane zostały przez Stowarzyszenie Gmin Euroregionu Pomerania , Prezydenta Miasta Kołobrzeg oraz Starostwo Powiatowe.

21.09.2017
Nasza Kanonierka już w muzeum

Dziś uroczyście zakończyliśmy pracę nad Kanonierką. 7 miesięcy – tyle zajęło nam projektowanie a potem drukowanie w technologii 3d wraku statku i jego modelu w oryginale. Nad tym niezwykłym projektem pracowało osiemnaścioro uczniów pod okiem p. Jacka Kawałka. Dziś, przy udziale starosty Tomasza Tamborskiego, dyrektor szkoły Katarzyny Karaźniewicz – Deczyńskiej, nauczyciela Jacka Kawałka oraz dyrektorów i uczniów innych szkół ponadgimnazjalnych nasze dzieło przekazaliśmy oficjalnie do Muzeum Oręża Polskiego, gdzie stanie się częścią ekspozycji stałej. Kanonierkę można będzie oglądać w oddziale Muzeum Oręża Polskiego przy ulicy Armii Krajowej 13. Z dumą zapraszamy.

21.09.2017
„Podążać za marzeniem”

W dniu 20 września klasa 1 b wysłuchała w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu prelekcji p. Cecylii Judek o życiu i twórczości angielskiego pisarza o światowej sławie – Josepha Conrada, z pochodzenia Polaka – Józefa Konrada Korzeniowskiego.
Jest to projekt „Podążać za marzeniem”, realizowany przez Książnicę Pomorską w Szczecinie. Uchwałą Sejmu RP, Joseph Conrad został uznany za Patrona Roku 2017.
Wykład p. Cecylii Judek – sekretarza naukowego Książnicy Pomorskiej , uświadomił nam jak bardzo historia łączy się z życiem, jak ciężko żyło się Polakom w okresie rozbiorów i dlaczego Józef Konrad Korzeniowski został Josephem Conradem. Bohaterowie jego powieści i opowiadań to indywidualiści, postawieni często w trudnych, nietypowych sytuacjach tak jak sam autor, jednak zawsze są wierni swoim zasadom i podążają samotnie za swoimi marzeniami.
Zapraszam do biblioteki po powieści i opowiadania Conrada, przekonajcie się sami kim był i co z jego twórczości można wziąć dla siebie.
Opiekunami młodzieży były Aurelia Gołębiowska nauczyciel bibliotekarz i Kamila Kisiel- Rapacz wychowawca klasy 1 b.

12.09.2017
Brawo najlepsi!

12.09. 2017 stał się szczęśliwym dniem dla naszych prymusów. To właśnie dziś pan Starosta Kołobrzeski – Tomasz Tamborski zaprosił najlepszych uczniów wraz z rodzicami i wychowawcami, by wręczyć stypendia naukowe i nagrody rzeczowe za ciężką pracę w roku szkolnym 2016/2017.
Jesteśmy dumni z laureatów tych jakże radosnych nagród.
Stypendium naukowe otrzymał Kacper Ryćko z klasy 3a, będący jednocześnie laureatem nagrody za najlepsze wyniki w nauce wśród uczniów klas drugich – średnia Kacpra 5,11.
Nagrody rzeczowe otrzymali: Weronika Wiktorowicz z klasy 2e – średnia 5,25, Michał Bajdalski z kl. 2tz – średnia 4,67, Wojciech Wolak z klasy 3tz – średnia 4.31, Michalina Piecychna z kl. 4tz – średnia 4,36,
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wszystkich pozostałych uczniów zachęcamy do wytężonej pracy, może w przyszłym roku to Wy staniecie na podium. Powodzenia.

06.09.2017
KOMUNIKAT!

W dniu 8 września (piątek) odbędzie się w godz. 9.40 – 13.45 – podczas przerw – w Sali Teatralnej Kiermasz podręczników używanych !!!
Zapraszamy wszystkich uczniów do sprzedaży i zakupu podręczników w atrakcyjnych cenach !!!

06.09.2017
Stypendium Sportowe Starosty Kołobrzeskiego

W dniu 6 września 2017 r. uczennica Julia Barda otrzymała z rąk Starosty Kołobrzeskiego, Tomasza Tamborskiego, stypendium sportowe za wybitne osiągnięcia w lekkoatletyce. Julia uprawia rzut dyskiem. Stypendium to wsparcie finansowe udzielne co miesiąc przez cały rok szkolny.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.