Szkoła

Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza
II Liceum Ogólnokształcące
Technikum Zawodowe Nr 2


02.08.2017
KOMUNIKAT!

Uczniowie klasy 1 technikum nie kupują podręczników. Spotkanie z rodzicami w temacie zakupu iPadów odbędzie się 1 września o 17.00


28.07.2017
KOMUNIKAT!

03.08.2017-04.08.2017 – SEKRETARIAT SZKOŁY jest nieczynny, za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy w poniedziałek.


17.07.2017
KOMUNIKAT – wykaz podręczników!

Wykaz podręczników w roku szkolnym 2017/2018. Zespół Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Kołobrzeg. Lista zatwierdzona 2017-06-05.
https://synergia.librus.pl/podreczniki_szkolne/c6fd4452b9fa11e2b76990b11c25d8e6

Klasy pierwsze dokonują zakupu podręczników do języków obcych we wrześniu po konsultacji z nauczycielem prowadzącym.


17.07.2017
KOMUNIKAT – egzaminy poprawkowe!

Egzaminy poprawkowe Matura 2017 – informacje dotyczące sesji poprawkowej znajdują się na stronie OKE Poznań, a także w gablocie szkolnej koło sekretariatu.

Egzaminy poprawkowe klas promocyjnych – harmonogram znajduje się w gablocie koło sekretariatu, a imienne listy są do wglądu w sekretariacie szkoły.


01.07.2017
Wakacje czas zacząć!

23 czerwca br. zakończyliśmy bieżący rok szkolny. Na uroczystym apelu pani Dyrektor Katarzyna Karaźniewicz- Deczyńska podziękowała nauczycielom, rodzicom, władzom samorządowym, a przede wszystkim – młodzieży za wspólną pracę i osiągnięcia. Podkreśliła, że w „Sienkiewicz” to dobra marka, na którą złożyło się dużo głośnych przedsięwzięć, np. projekty 3D, Henryki, konferencja Od Becika każdy klika , Potyczki Matematyczno-Fizyczne, Piknik z Sienkiewiczem i wiele innych. O wysokim standardzie nauczania świadczą także liczne sukcesy odniesione przez uczniów oraz wysokie wyniki w nauce. W roku szkolnym 2016/ 2017 promocję z wyróżnieniem uzyskali:
Weronika Wiktorowicz kl.1e-5,25; Julia Ziółkowska kl.1d-5,12; Kacper Ryćko kl.2a- 5,11; Maja Jaworska kl.1d- 5,06; Karolin Gajewska kl.1e- 5,0; Katarzyna Rusinek kl.1d- 4,94; Beata Walentynowicz kl.1e- 4,93; Sandra Szewczyk kl.1d- 4,87; Alicja Gallon kl.1d- 4,83; Mateusz Brzozowski kl.1c- 4,81; Patryk Dybalski kl.1c- 4,81; Bartosz Skowroński kl.1c- 4,81; Katarzyna Bylica kl.1c- 4,81; Monika Mierzwa kl.1d- 4,81; Anna Wałęska kl.1d – 4,81; Paulina Jusiel kl.1c- 4,75
Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkim życzymy udanych wakacji!


27.06.2017
Niesiemy pomoc!

22 czerwca z Klubu Seniora działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu, na ręce Pani Dyrektor Katarzyny Karaźniewicz – Deczyńskiej, wpłynęły gratulacje oraz podziękowania dla Marty Kłos, Olimpii Szczubkowskiej, Joanny Orlińskiej, Karoliny Heciak, Kacpra Michalaka, Piotra Sobańskiego oraz opiekuna grupy Pani Małgorzaty Rogoży za zaangażowanie w sprawy ważne dla Nestorów społeczności lokalnej. Wolontariat, którego celem jest udzielenie Seniorom praktycznej pomocy w korzystaniu z posiadanych przez nich telefonów komórkowych i sprzętu komputerowego, już przyniósł wymierne rezultaty.
Gratulujemy pięknej postawy!!!


26.06.2017
KOMUNIKAT!

Odbiór świadectw maturalnych: w piątek 30.06.2017r. o godz. 11.00. Zapraszamy!


19.06.2017
KOMUNIKAT!Serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/ 2017, które odbędzie się 23 czerwca na boisku „Orlik” o godz. 10.00.


14.06.2017
KOMUNIKAT!

16.06.2017 – SEKRETARIAT SZKOŁY jest nieczynny, za utrudnienia przepraszamy.
Zapraszamy w poniedziałek.


14.06.2017
Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie

6 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Policealnych w Kołobrzegu odbyła się Olimpiada Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie. Uczennice naszej szkoły Maja Jaworska i Julia Ziółkowska z kl. ID zajęły drugie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, a w indywidualnej klasyfikacji Julia Ziółkowska zajęła III miejsce. Dziewczęta bardzo dobrze poradziły sobie z zagadnieniami z zakresu budowy i funkcji krwi, historii krwiodawstwa w Polsce i na świecie, przepisami prawnymi regulującymi oddawanie krwi, a także żywieniem honorowego krwiodawcy.

Julii i Maji serdecznie gratulujemy !!!

Pedagog szkolny Magdalena Dwornicka


12.06.2017
MIĘDZYINTERNACKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W dniu 07.06.2016 r. na szkolnym boisku Orlik odbył się VII Międzyinternacki Turniej Piłki Nożnej – INTERBALL 2017, przygotowany przez wychowawców internatu. Udział w niej wzięły reprezentacje internatów Powiatu Kołobrzeskiego.
Wspaniała zabawa oraz współzawodnictwo wyłoniły drużynę, która zajęła pierwsze miejsce – CZYLI NAS! – Internat Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza. Drugie miejsce przypadło reprezentacji Internatu Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.
Drużynom uczestniczącym wręczono puchary i dyplomy, nagrodzono również najlepszego zawodnika turnieju. Całość imprezy podsumowano podczas wspólnego poczęstunku, przy słodkich upominkach oraz muzyce.
Zapraszamy na kolejną edycje turnieju za rok!


04.06.2017
Sukces Anety

Aneta Popiołek z kl. 2d znalazła się w gronie laureatów XI Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”. Jest on organizowany przez L LO im. Ruy Barbosy w Warszawie od 2005 roku. Ideą konkursu jest kształcenie wrażliwości estetycznej młodzieży ponadgimnazjalnej pod patronatem najwybitniejszych polskich twórców.
Wyróżniony wiersz Anety został opublikowany w antologii podsumowującej zmagania konkursowe uczestników.
Mamy nadzieję, że Aneta za rok powtórzy swój sukces!!!
Opiekun: polonistka Anna Dobrowolska


04.06.2017
Piotrek z ” polszczyzną za pan brat”

Piotrek Sobański z klasy 1b humanistyczno – psychologicznej został laureatem w międzyszkolnym konkursie polonistycznym „Meandry polszczyzny” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu. Piotrek świetnie poradził sobie z zadaniami otwartymi sprawdzającymi wiedzę z zakresu kultury języka polskiego ze szczególnym uwzględnieniem znajomości fleksji, frazeologii i składni. Zadania konkursowe były opracowane między innymi w oparciu o książkę profesora Bralczyka: „Mówi się !” i słowniki.
Opiekun: polonistka Anna Dobrowolska


18.05.2017
Programowanie dla każdego

Uczniowie klasy 1 technikum informatycznego oraz członkowie KLUBU LAB 3.0 zorganizowanego w ramach projektu “Apki++” w dniu 17.05.2017 uczestniczyli w „Warsztatach programistycznych” zorganizowanych przez Politechnikę Koszalińską w ramach IT FUN DAY. Zajęcia warsztatowe prowadzili: „MicroPython – język programowania dla mikrokontrolerów” – dr inż. Walery Suslow, „Programowanie w języku C#- Labirynt doskonały” – dr inż. Robert Świta, „Prosta i szybka gra w środowisku Unity” – Piotr Frankiewicz, „SCRUM czyli zarządzaj zespołem odwrotnie” – mgr inż. Rafał Wojszczyk.
Serdecznie dziękujemy Panu Prodziekanowi ds. Studenckich Wydziału Elektroniki i informatyki dr inż. Robertowi Berezowskiemu za zaproszenie naszej młodzieży na warsztaty.


27.04.2017
Innowacje w zakresie zielonych technologii.

Dnia 27.04.2017 uczniowie klasy II d biologiczno-chemicznej uczestniczyli w konferencji, której głównym tematem była możliwość poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach i w gminach. Młodzież wysłuchała wykładów dotyczących m. in. innowacji w zakresie zielonych technologii w Polsce oraz o rozwoju wykorzystywania odnawialnych źródeł energii w tym biopaliw.
Dowiedziała się też, na czym polega wytwarzanie ciepła z wykorzystaniem energii słonecznej.


27.04.2017
Warsztaty w Centrum Nowych Technologii Medycznych

Dnia 22.04.2017 grupa uczniów z klasy II biologiczno-chemicznej wzięła udział w wykładach i warsztatach, zorganizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wspierania Rodzin z Predyspozycjami do Nowotworów Dziedzicznych w Centrum Nowych Technologii Medycznych przy Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Młodzież uzyskała informacje na temat – Jak bronić się przed rakiem, Geny, mutacje i metody diagnostyczne oraz jak przeciwdziałać nowotworom za pomocą odpowiedniej diety i stylu życia.
W części warsztatowej uczniowie samodzielnie przygotowywali koktajle antynowotworowe, zawierające bioaktywne składniki i degustowali je, zwiedzali sale laboratoryjne Centrum, ,przygotowali samodzielnie reakcję powielania ilości DNA techniką PCR z użyciem termocyklera opisywaną w podręczniku, obserwowali wędrówkę fragmentów DNA na żelu w procesie elektroforezy oraz chromosomy pod mikroskopem.


25.04.2017
Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek

W poniedziałek 24.04.2017., osiemnaścioro uczniów i uczennic klasy I D, pod opieką J. Maja, wzięło udział w akcji „Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek”, organizowanej przez Starostwo Powiatowe. Akcja odbyła się na terenach przylegających do osiedla Podczele. Uczestnicy pokonali trasę około 3 km , wzdłuż której ogółem zebrali około 2 m3 śmieci – głównie plastikowych i szklanych butelek. Najbardziej zanieczyszczony okazał się podmokły teren przylegający do ulicy Kresowej, na którym znajduje się kilka niewielkich cieków wodnych. Nieco mniej śmieci zebrano wzdłuż ścieżki rowerowej prowadzącej z osiedla na plażę.
Starostwo Powiatowe zapewniło worki na śmieci i rękawice oraz posiłek regeneracyjny w postaci drożdżówek, wafelków i wody mineralnej, jak również gadżety w postaci długopisów i magnesów promujących akcję.


24.04.2017
Pożegnanie maturzystów w internacie

W poniedziałek 20 kwietnia br. w internacie ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza odbyło się uroczyste pożegnanie mieszkających w nim maturzystów. Spotkanie rozpoczęła część oficjalna, podczas której opuszczający internat maturzyści otrzymali praktyczne upominki oraz dyplomy uznania za działalność na rzecz internatu. Po niej zaprezentowano część artystyczną, czyli krótki występ muzyczny. W uroczystej kolacji brali udział wszyscy mieszkańcy internatu ZS Nr 1 oraz kierownik internatu i wychowawcy. Kierownik Ireneusz Zarzycki dziękując maturzystom za współpracę życzył im powodzenia podczas egzaminu maturalnego. Następnie mieszkańcy internatu wspólnie obejrzeli nakręcony z tej okazji film oraz fotografie maturzystów zgromadzone podczas ich pobytu w internacie. Uroczystej kolacji towarzyszyły miłe wspomnienia i podziękowania.
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia podczas matur!


23.04.2017
Z a p r o s z e n i e

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Nr 1
im. H. Sienkiewicza serdecznie zapraszają uczniów klas maturalnych oraz ich rodziców na uroczyste zakończenie roku szkolnego, które odbędzie się 28 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej.18.04.2017
Zdobyli I miejsce!

W dniu 11.04.2017r. w Zespole Szkół i. Macieja Rataja w Gościnie odbył się międzyinternacki turniej piłki siatkowej.
Wychowankowie wraz z wychowawcą mgr Jackiem Milewskim godnie reprezentowali naszą szkołę.
Zdobyli I miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


18.04.2017
„ Warto planować swoją przyszłość zawodową”

Uczennica klasy IA Joanna Nowicka zdobyła I MIEJSCE w konkursie na najbardziej oryginalną, zgodną z zainteresowaniami i pasją, prezentację multimedialną dotyczącą przyszłej kariery zawodowej pt.: „ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI”. MIEJSCE II zajęła uczennica tej samej klasy Olimpia Szczubkowska. Konkurs organizowany był przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Kołobrzegu, pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Kołobrzeskiego. Wręczenie nagród nastąpiło 12 kwietnia podczas Targów Edukacyjnych w Zespole Szkół Morskich w Kołobrzegu.


Serdecznie gratulujemy sukcesu !!!
Opiekun: pedagog szkolny – Małgorzata Rogoża

05.04.2017
Komunikat!

Zapraszamy rodziców i opiekunów na Dzień Otwarty który odbędzie się 06.04.2017 o godz.16.30.
W tym dniu odbędzie się także zebranie Rady Rodziców o godz. 17.15 w sali 9.


30.03.2017
XIII Dzień Języków Obcych

28 marca odbył się w naszej szkole XIII Dzień Języków Obcych. Jest to impreza, której celem jest promocja szkoły oraz pokazanie młodszym kolegom i koleżankom, że nauka języków obcych wcale nie musi być nudna. Spotkanie w sali teatralnej zgromadziło wielu gości ze szkół gimnazjalnych. Program spotkania obfitował w wiele ciekawych quizów, występów wokalnych, prezentacji i przedstawień teatralnych przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli języków obcych. Uczniowie klas pierwszych przygotowali na tę okoliczność plakaty, którymi udekorowano szkołę. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się quiz filmowy, w którym uczniowie odgadywali tytuły filmów na podstawie krótkiej inscenizacji, a po zakończeniu konkursu mogli zrobić sobie zdjęcia z bohaterami Gwiezdnych Wojen, czy Piratów z Karaibów. Tegoroczny Dzień Języków połączył elementy nauki i zabawy, a jednocześnie podniósł motywację do nauki języków obcych zarówno zaproszonych gości, jak i uczniów naszej szkoły zaangażowanych w organizację imprezy.


19.03.2017
Szkolne obchody 72. rocznicy walk o Kołobrzeg

     18 marca 1945 roku zakończyły się walki o Kołobrzeg. Żołnierze 1 Armii Wojska Polskiego i Armii Czerwonej zmusiły wojska niemieckie do kapitulacji. W związku z 72. rocznicą tych wydarzeń 17 drużyn z 16 klas wzięło udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Kołobrzegu , I miejsce zajęła klasa ID : Kasia Rusinek, Julia Ziółkowska , Kamil Bagiński, II miejsce klasa IIIA : Paulina Burtowy, Agata Marzec, Konrad Wolant , a III – klasa IC : Agnieszka Błaszczyk, Mateusz Brzozowski i Bartek Skowroński. Odbył się również przegląd piosenki żołnierskiej , w którym wyróżniono klasy ID, IIA i IITZ. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w apelu , obejrzeli dokumentalne zdjęcia z Kołobrzegu w 1945 roku, wysłuchali piosenek , a zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali drobne nagrody.
Apel przygotowały nauczycielki historii: p. L. Kus, p. A. Kruzel


16.03.2017
O „Sienkiewiczu” znów głośno!

     14 marca 2017 roku to dla naszej szkoły ważny dzień. W Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu została zaprezentowana i przekazana makieta „Kanonierki” przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela informatyki pana Jacka Kawałka.
Wrak zatonął w marcu 1945 roku w wyniku wybuchu miny. Jego historię odkryli nurkowie, a następnie przekazali do naszej szkoły, gdzie postanowiono odtworzyć go na drukarce 3D. Prace trwały 800 godzin, czyli ok. 4 miesiące. Całość wydruku składa się z 25 elementów i wygląda imponująco.
Podczas odsłonięcia makiety zostało także podpisane porozumienie dotyczące dalszej współpracy przy kolejnych projektach pomiędzy: Starostą Kołobrzeskim Tomaszem Tamborskim, Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza Katarzyną Karaźniewicz-Deczyńską oraz Dyrektorem Muzeum Aleksandrem Ostaszem.
Obecnie jest przygotowywana makieta XV-wiecznego Kołobrzegu. Po tym, na zlecenie wójta gminy Kołobrzeg mają powstać dwie makiety grodu w Budzistowie w ramach mającej tam powstać ścieżki historycznej.
Po raz kolejny „Sienkiewicz” udowadnia, że plasuje się w czołówce szkół, które wykorzystują nowe technologie w procesie nauczania. Nie dziwi więc fakt, że to niebanalne wydarzenie, ściągnęło uwagę wielu mediów i o naszej szkole zrobiło się znowu głośno.
Gratulujemy uczniom i panu Jackowi Kawałkowi kreatywności i determinacji w dążeniu do celu.


05.03.2017
Komunikat!

      09 marca 2017 serdecznie zapraszamy zainteresowanych Rodziców na Wywiadówkę Profilaktyczną – „Współczesne problemy młodzieży”, prowadzoną przez panią Alinę Dullek-Dudę, doświadczonego pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kołobrzegu. Spotkanie odbędzie się o godzinie 17.00 w sali teatralnej (sala nr 9).
Dorastające dzieci potrzebują naszej dyskretnej obecności, dostępności i gotowości do udzielenia im pomocy. Wierzą, że w porę zareagujemy, gdy dzieje się coś niedobrego i znajdziemy sposób, aby rozwiązać problem. Chcą widzieć w nas swoich sojuszników, na których mogą liczyć w trudnych momentach. Jednak kiedy dziecko dorasta, zwykle trudniej nam znaleźć wspólny język, bo zaczyna być inne – czasem dziwnie się ubiera, słucha niezrozumiałej muzyki i coraz bardziej się buntuje. Warto zatem przygotować się do ewentualnych problemów okresu dojrzewania swoich dzieci oraz poznać występujące problemy współczesnej młodzieży.
Zachęcamy Was Drodzy Rodzice do udziału w spotkaniu.


01.03.2017
Targi edukacyjno-zawodowe (spotkanie przedtargowe)

     Dnia 1 marca 2017r w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas III oraz klasy IV technikum z przedstawicielem Instytutu Rozwoju Talentów, organizatorem targów edukacyjno-zawodowych „VOCATIUM” Szczecin. Prezentację prowadziła pani prawnik Paulina Nocko, która jest kierownikiem projektu. Było to spotkanie przygotowawcze i rekrutacyjne. Uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką targów i wypełnili formularz zgłoszeniowy do udziału w w/w przedsięwzięciu. Zgłoszenia dokonało ponad 50 osób. Zainteresowani uczniowie pojadą w dniach 4 i 5 kwietnia do Szczecina, gdzie będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą wystawców oraz przeprowadzenia indywidualnych rozmów z wybranymi uczelniami i pracodawcami.
Koordynator: Pedagog szkolny – Małgorzata Rogoża


06.02.2017
Komunikat!

     09 lutego 2017 serdecznie zapraszamy Rodziców na Dzień Otwarty Szkoły. Nauczyciele będą oczekiwać na Państwa w wyznaczonych salach lub w pokoju nauczycielskim w godzinach 17.30-18.30.


30.01.2017
W Sienkiewiczu Od becika każdy klika

W dniach 27 i 28 stycznia br. w Zespole Szkół Nr. 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu odbyła się XII edycja Kołobrzeskiej Konferencji Od becika każdy klika. Jest to ogólnopolska impreza przyciągająca rokrocznie firmy, nauczycieli, wykładowców – miłośników nowoczesnych technologii. Uczestnicy konferencji mają niepowtarzalną okazję, by dzielić się doświadczeniami i wiedzą, w czasie warsztatów oraz prelekcji tematycznych.
W tym roku Patronatem honorowym konferencję objęli: p. Anna Mieczkowska – członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, p. Magdalena Zarębska – Kulesza – Zachodniopomorski Kurator Oświaty, p. Tomasz Tamborski – Starosta Powiatu Kołobrzeskiego, p. Janusz Gromek – Prezydent Miasta Kołobrzeg, prof. dr. hab. inż. Tadeusz Bohdal –Rektor Politechniki Koszalińskiej. Uroczyste otwarcie Konferencji uświetnił swoją obecnością Wicekurator Województwa Zachodniopomorskiego p. Jerzy Sołtysiak.
Wykład inauguracyjny wygłosił Prorektor do spraw studenckich prof. nadzw. dr hab. inż. Tomasz Królikowski z Politechniki Koszalińskiej. W Konferencji wzięło udział ok. 150 osób i co bardzo ciekawe – wśród nich tylko30% stanowili informatycy, reszta to nauczyciele innych przedmiotów, którzy przyjeżdżają, by wymienić się doświadczeniami, zdobyć nowe umiejętności, zainspirować się.
W czasie konferencji można było m. in. wziąć udział w zajęciach na temat Minecrafta w szkole, obejrzeć prezentację robotów i dowiedzieć się o sposobach ich programowania, dla nauczycieli -przedmiotowców przeprowadzono warsztaty dotyczące wykorzystania iPadów w procesie nauczania. Kołobrzeskie spotkania nauczycieli cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem, również dzięki niesamowitej atmosferze, która się tu wytwarza.
Konferencję przygotowali: p.Jacek Kawałek, p.Katarzyna Wójtowicz – Ameljan, p.Beata Morawska, p.Agnieszka Żuchowicz, p.Maja Polkowska, p.Norbert Frańczuk, p.Maciej Talewski.


18.01.2017
„Apki++” w „Sienkiewiczu”

     Fundacja Media 3.0 rozpoczęła kolejną edycję programu apki.org dla szkół ponadgimnazjalnych, w ramach projektu pn. “Apki++”, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Od 01.01.2017 w projekcie uczestniczy również nasza szkoła.
W ramach programu został utworzony Klub Lab 3.0 skupiający młodzież naszej szkoły z zainteresowaniami programistycznymi, są to uczniowie pierwszej klasy Technikum Zawodowego Nr 2 kształcącego w zawodzie technik informatyk. Spotkania miłośników programowania w języku JavaScript odbywają się w poniedziałki w sali 2a. Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem nauczyciela mgr Jolanty Kapelańczyk przy stałym wsparciu mentorskim Fundacji Media 3.0.

Informacja o projekcie: program apki.org wspiera SAP SE. W ramach ubiegłorocznego projektu powstało 16 Lab-ów 3.0 (klubów programistycznych) na terenie całej Polski, w tym roku do współpracy zostało zaproszonych 50 szkół ponadgimnazjalnych (mapka: http://bit.ly/apki_laby30). Na platformie apki.org będą dostępne dwa nowe kursy z zakresu programowania w języku C++ oraz C. Dla wybranych szkół przewidziane są następujące formy wsparcia:
– wsparcie mentorskie dla nauczycieli oraz uczniów online,
– możliwość wzięcia udziału w hackathonach online dla uczniów szkół z możliwością otrzymania atrakcyjnych nagród rzeczowych,
– możliwość wzięcia udziału w webinariach online ze specjalistami,
Udział jest bezpłatny. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.apki.org oraz na facebooku: https://www.facebook.com/apki.org/


13.01.2017
Nasi informatycy nie mają sobie równych!

     13 stycznia br. naszą szkołę odwiedzili znamienici goście: Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Robert Stępień oraz Starosta Powiatu Kołobrzeskiego pan Tomasz Tamborski. Okazją do spotkania i świętowania był oczywiście ostatni głośny sukces „Sienkiewicza”: nasze Technikum Zawodowe Nr 2 (o profilu technik informatyk) odnotowało świetny wynik w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2017”. Ponownie zajęliśmy pierwsze miejsce w województwie oraz 22 w Polsce! Były zatem gratulacje i podziękowania dla dyrekcji, uczniów i nauczycieli, którzy mieli bezpośredni wpływ na tak wysoką lokatę naszej szkoły.
Wyróżnieni nauczyciele to:
  1. Joanna Jankowska-Iwańska – nauczycielka języka polskiego
  2. Marzenna Blechacz – nauczycielka języka niemieckiego i wychowawca
  3. Jarosław Maj – nauczyciel języka angielskiego
  4. Jolanta Kapelańczyk – nauczycielka przedmiotów informatycznych
  5. Jacek Kawałek – nauczyciel przedmiotów informatycznych
  6. Norbert Frańczuk – nauczyciel przedmiotów informatycznych
  7. Katarzyna Wójtowicz-Ameljan – nauczycielka przedmiotów informatycznych
  8. Beata Grabowska – nauczycielka fizyki
  9. Zdzisława Ralcewicz – nauczycielka matematyki.


11.01.2017
Nasze technikum ponownie najlepsze w województwie!

     Popularny „Sienkiewicz” po raz kolejny ma co świętować. Otóż w znanym i cenionym rankingu „Perspektyw 2017” nasze Technikum Informatyczne zajęło pierwsze miejsce w województwie w kategorii techników oraz 22 – w Polsce.

Ranking magazynu „Perspektywy” od lat cieszy się niezwykłą renomą, jest przygotowywany przez kapitułę, w skład której wchodzą dyrektorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, pedagodzy i przedstawiciele komitetów największych polskich olimpiad dla uczniów. Brane są pod uwagę m.in. sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i wyniki egzaminu zawodowego.

Zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego rankingu szkół ponadgimnazjalnych jest dla nas zasłużonym powodem do dumy. Jest to prestiżowy znak jakości nauczania, świadczy o dobrej atmosferze tworzonej wspólnie przez profesjonalną kadrę, uzdolnionych uczniów, zaangażowanych rodziców, a także władze samorządowe dbające o właściwe warunki nauczania.

Zdjęcia z gali, na której odbieraliśmy tytuł Złotej Szkoły 2017 – w galerii szkoły. Zapraszmy!