Olimpiady


Finaliści Olimpiad Ogólnopolskich


Rok 2012/2013

Olimpiady -etap szkolny
  1. XXXVI Olimpiada Jęz. Niemieckiego: I MIEJSCE : MUSZYŃSKI OSKAR II A, ŚLUSARCZYK PATRYCJA III A III MIEJSCE : CZAPIEWSKA MAGDALENA III A
  2. XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej: I MIEJSCE ŻABICKI ŁUKASZ III B II MIEJSCE SZYMANEK NATALIA III B III MIEJSCE PILARSKI DAMIAN III B
  3. Olimpiada Języka Angielskiego: I miejsce: Styliński Wojciech- 3c i Zachciał Tomasz – 4TZ II miejsce: Rypina Michał- 3c i Jarosiński Karol – 1TZ III miejsce: Łuców Olgierd- 3c
  4. Olimpiada Historyczna: Katarzyna Dulnik III A Daria Gliwa III A Barbara Kowalska III A
  5. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym: Do eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikował się Arkadiusz Piecyk III TZ – 31 pkt.
  6. Olimpiada Solidarności . DWIE DEKADY HISTORII : Wynik 27 pkt. i pierwsze miejsce uzyskali: Artur Kameduła 1 b, Joanna Deneko 1 b, Kacper Siejkowski 1 a, Karol Jarosiński 1 TZ. Wynik 24 pkt. i drugie miejsce uzyskali : Adam Kamiński 1 TZ , Maciej Cyrklewicz 1 a.
Olimpiada – etap powiatowy
  1. Olimpiada Wiedzy o Zdrowym Stylu Życia, której organizatorem był Polski Czerwony Krzyż. Karolina Kriese, Joanna Prośniewska oraz Bartosz Placak z klasy III E zajęli I miejsce. Opiekunowie mgr Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska i mgr Arkadiusz Majewski.

Rok 2011/2012


Arkadiusz Piecyk kl. 2 Ti -zakwalifikował się już do etapu centralnego (marzec 2012 r.) XXXVIII Olimpiady Historycznej.
Arkadiusz Piecyk kl. 2 Ti – finalista etapu rejonowego zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej – „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”
Arkadiusz Piecyk kl. 2 Ti – VIII miejsce na etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Maciej Gardyjas 3A – zakwalifikowali się do etapu rejonowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
Bartosz Placak 2E, Bartosz Supko 3F, Paulina Giersz 1D – do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się laureaci etapu powiatowego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Joanna Prośniewska 2E, Bartosz Placak 2E, Karolina Kriese 2E – 2 miejsce na etapie powiatowym Olimpiady Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia
Joanna Prośniewska 2E, Bartosz Placak 2E, Karolina Kriese 2E – 4 miejsce na etapie powiatowym Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS

Rok 2010/2011

Arkadiusz Piecyk kl. 1 Ti – Laureat Ogólnopolskiego Etapu Olimpiady Historycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” – 10 miejsce w Polsce ; zwycięzca etapu wojewódzkiego. Arkadiusz Piecyk kl. 1 Ti – Laureat Wojewódzkiego Etapu Olimpiady Historycznej.
Oskar Sobotka kl. 2 F – Finalista Wojewódzkiego Etapu XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Bartosz Placak kl. 2 E – Finalista Wojewódzkiego Etapu XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Jakub Błaszczyk kl. 2F – Finalista Wojewódzkiego Etapu XXV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.
Joanna Kamińska kl. 3F – III miejsce w powiatowym etapie Olimpiady Promocji i Zdrowego Stylu Życia.
Kamila Machula kl. 3F – III miejsce w powiatowym etapie Olimpiady Promocji i Zdrowego Stylu Życia.
Bartosz Supko kl. 3F – III miejsce w powiatowym etapie Olimpiady Promocji i Zdrowego Stylu Życia.
Karolina Kriese kl. 1E – III miejsce w powiatowym etapie Olimpiady Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie.
Bartosz Placak kl. 1E – III miejsce w powiatowym etapie Olimpiady Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie.
Mateusz Rzemieniewski kl. 1E – III miejsce w powiatowym etapie Olimpiady Wiedzy o Honorowym Krwiodawstwie.
Justyna Pietrasik kl. 2E – Udział w okręgowym etapie Olimpiady Filozoficznej.
Bartosz Supko kl. 2E – Udział w okręgowym etapie Olimpiady Filozoficznej.
Katarzyna Gregorczyk kl. 2E – Udział w okręgowym etapie Olimpiady Filozoficznej.

2009/2010


Michał Jakubowski 2D – udział w etapie pisemnym okręgowego etapu Olimpiady Historycznej.
Jakub Błaszczyk 1F, Florentyna Kaszuba 1F, Ewa Samulak 3F – II miejsce w powiatowym etapie Olimpiady Wiedzy o AIDS/HIV.
Ewa Samulak 3F, Sylwia Tomaszewska 3F, Mateusz Gnitecki 3F – IV miejsce w powiatowym etapie XVIII Olimpiady Promocji i Zdrowego Stylu Życia.
2008/2009
Agnieszka Fir 3F, Ewa Kapołka 3F – finalistki okręgowego etapu XXXVIII Olimpiady Biologicznej, finalistki Wojewódzkiego Etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej .
Krzysztof Pyzia 3E, Natalia Bogusz 2E, Krystian Śledź 3B – finaliści etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Kornelia Użyńska 3D – finalistka pisemnego etapu okręgowego Olimpiady Historycznej. Paweł Nowak 3D, Piotr Orliński 3E – finaliści okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.
Oksana Macko 3A, Marta Kubicka 3A, Krystian Śledź 3A – finaliści okręgowego etapu Olimpiady Przedsiębiorczości .
Maciej Iwaniuk 2A – finalista II (ustnego) etapu okręgowego XXI Olimpiady Filozoficznej.
Aneta Bernad 3F,Ewa Samulak 2F – finalistki wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy Ekologicznej .
Katarzyna Sabara 2F, Patrycja Glawer 2F, Marcin Koc 2F – II miejsce w rejonowym etapie Olimpiady Wiedzy z Międzynarodowego Prawa Humanitarnego.
Karolina Werema 3D – udział w okręgowym etapie Olimpiady z Literatury i Języka Polskiego – udział w okręgowym etapie Olimpiady Filozoficznej
Mateusz Gnitecki 2F, Maciej Samulak 3F, Ewa Samulak 2F – V miejsce w etapie powiatowym Olimpiady Promocji i Zdrowego Stylu Życia.
Wojciech Ptaszyński 1F, Nela Matuszewska 1E, Milena Łakomy 2F – II miejsce w powiatowym etapie Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS.
Marta Kubicka 3E, Oksana Macko 3A, Krystian Śledź 3B – etap okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości.

Rok 2007/2008


Karolina Werema II D – finalista Okręgowej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
Wojciech Skrzypczyński III A – finalista Okręgowej Olimpiady Historycznej
Bartosz Nowak III D– finalista Okręgowej Olimpiady Filozoficznej
Magdalena Podolak I C– finalista Okręgowej Olimpiady Filozoficznej
Maciej Iwaniuk I A– udział w Okręgowej Olimpiadzie Filozoficznej
Ewa Kapołka II F– udział w Okręgowej Olimpiadzie Biologicznej
Maciej Samulak II F– udział w Woj. Olimpiadzie Ekologicznej
Ewa Samulak II F– udział w Woj. Olimpiadzie Ekologicznej
Ewa Kapołka II F– udział w Woj. Olimpiadzie Ekologicznej

Rok 2006/2007


Kolbusz Witold III E – finalista Okręgowej Olimpiady Historycznej
Daniel Radosław III E – finalista Okręgowej Olimpiady Filozoficznej
Koziorowska Wiktoria III D – III miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego

Rok 2005/2006


P. Czepulonis – finalista Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
nauczyciel: Anna Kruzel
O. Wojtukowicz, P. Ramult – finalistki Okręgowej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
nauczyciele: Agnieszka Grzegorczyk i Joanna Jankowska
M. Serkowski – finalista Okręgowej Olimpiady Filozoficznej
 nauczyciel: Alicja Stokłosa 
W. Kolbusz – finalista Okręgowej Olimpiady Historycznej
 nauczyciele: Elżbieta Ziegler i Anna Kruzel
D. Goleniewska, M. Marecka, D. Wagner, Ł. Wilczyński – II miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV/AIDS
nauczyciel: Grzegorz Januszewski
Drużyny dziewcząt i chłopców – II miejsce w Powiatowej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej; II miejsce w Powiatowej Licealiadzie w biegach przełajowych
nauczyciele: Bogdan Dudek, Małgorzata Niedbała, Paweł Blechacz, Waldemar Machałowski)
M. Gęsiarz, K. Michrowski, N. Gumiela – udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. prof. Antoniego Swinarskiego
nauczyciel: Grzegorz Mikłasz
M. Gauer -finalista Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu
Ł. Justyński, U. Panicz – udział w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
 nauczyciel: Anna Kruzel
P. Czwarno – udział w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
nauczyciel: Anna Kruzel
J. Januszkiewicz, A. Kludzińska, N. Gumiela – udział w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej
 nauczyciele: Anna kruzel i Elżbieta Ziegler
J. Trambowska – udział w Okręgowej Olimpiadzie Języka Niemieckiego
 nauczyciel: Karolina von Mallek
N. Cieśluk – udział w Okręgowej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego
nauczyciel: Joanna Jankowska
M. Czerniak – udział w zawodach II stopnia Okręgowej Olimpiady Fizycznej
 nauczyciel: Beata Grabowska
R. Daniel, P. Zakrzewska, K. Marcinkowska – udział w Okręgowej Olimpiadzie Filozoficznej
nauczyciele: Magdalena Gauer i Alicja Stokłosa
M. Serkowski – finalista Okręgowej Olimpiady Filozoficznej – indeks 7 uczelni wyższych
nauczyciel: Alicja Stokłosa
E. Chludziński – udział w zawodach II stopnia XIII Olimpiady Informatycznej
nauczyciele: Jolanta Kapelańczyk, Jacek Kawałek
Ł. Justyńska, U. Panicz, W. Kolbusz – udział w Okręgowej Olimpiadzie Historycznej
nauczyciele: E.Ziegler, A.Kruzel
M. Gęsiarz, K. Michrowski, N. Gumiela – udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym im. prof. Antoniego Swinarskiego
nauczyciel: G. Mikłasz
M. Gauer -udział w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym organizowanym przez UAM Poznań – zakwalifikowany do finału
Drużyna HDK PCK -II miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej pod nazwą „Lepiej grać, niż brać” ( król strzelców – Wojciech Zaremba )
 nauczyciel: G. Januszewski
R. Wrześniewski -I miejsce w Miejskim Konkursie Informatycznym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
 nauczyciele: J. Kapelańczyk, J. Kawałek 

Rok 2004/2005


P. Hoc, Ł. Januszkiewicz – udział w Rejonowym Etapie Olimpiady WOS
nauczyciele: L. Kus, A. Kruzel
A. Azierska, K. Szymborski, M. Osman, T. Rachubiński – udział w etapie diecezjalnym Olimpiady Teologii Katolickiej
nauczyciel: T. Sczepaniak
P. Hoc – Olimpiada Języka Niemieckiego. Finalista Ogólnopolskiej 28 OJN (miesięczne stypendium językowe w Niemczech fundowane przez rektora UAM – Poznań
nauczyciel: Karolina v. Mallek
H. Dziubińska, P. Krystek, D. Filipowicz – udział w Okręgowej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego
nauczyciele: A. Stokłosa, A. Grzegorczyk, A. Stolica
J. Nadziejko – udział w Okręgowej Olimpiadzie Filozoficznej w Słupsku
nauczyciel: A.Stokłosa 
J. Wróblewska, M. Dobrowolska, P. Pichola – udział w eliminacjach regionalnych XX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
nauczyciel: Katarzyna Karaźniewicz – Deczyńska
A. Bernad, A. Kaźmierska – udział w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o UE
nauczyciele: A. Kruzel, K. Nowakowska, E. Ziegler
J. Jabłońska, D. Michnicz, P. Hantkiewicz – udział w Okręgowej Olimpiadzie Historycznej
nauczyciele: A. Kruzel, E. Ziegler

Rok 2003/2004


P. Hoc – 9 miejsce – Okręgowa Olimpiada z Języka Niemieckiego
nauczyciel: mgr Karolina von Mallek
J. Nadziejko – zakwalifikowana do części ustnej Olimpiady Filozoficznej
nauczyciel: mgr Alicja Stokłosa
M. Płuciennik – zakwalifikowała się do części ustnej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz w nagrodę otrzymała indeks wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego
 nauczyciel: mgr Wiesławaz Biodrowicz
J. Wróblewska, M. Dobrowolska, M. Kujawa – zakwalifikowały się do okręgowej Olimpiady Ekologicznej
nauczyciel: mgr Katarzyna Karaźniewicz – Deczyńska
M. Klemba, P. Zieliński– zakwalifikowali się do okręgowej Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
 nauczyciel: mgr Martyna Jezierska
J. Jabłońska, A. Bernard– zakwalifikowali się do drugiego etapu Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej
nauczyciel: mgr Anna Kruzel
E. Paulińska, P. Krystek, N. Józefowicz, H. Dziubińska, A. Kowalczyk, K. Dajnowska, D. Filipowicz, M. Puciennik, A. Wosiak, A. Lewandowska– zakwalifikowały się do okręgowych eliminacji Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
nauczyciele: mgr Joanna Jankowska, Agnieszka Grzegorczyk-Rój, Anna Stolica-Dobrowolska, Wiesława Biodrowicz, Alicja Stokłosa 

Rok 2002/2003 i lata wcześniejsze


M. Szymańska – udział w okręgowym etapie Olimpiady Literatury Języka Polskiego
nauczyciel: mgr Wiesława Biodrowicz
K. Pawlicka, J. Sikorska, K. Pieńczak – udział w regionalnym etapie Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Drużyna – III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o AIDS
J. Sikorska – finalistka Wojewódzkiej Olimpiady Ekologicznej
nauczyciel: mgr K. Karaźniewicz-Deczyńska, mgr T. Woźniak
E. Krzemińska, Ł. Jeżyk, K. Szymankowska – udział w części ustnej okręgowego etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
J. Pękacz – udział w etapie diecezjalnym Olimpiady Wiedzy Religijnej
nauczyciel: T. Szczepaniak