Profile klas

PROPOZYCJE NA ROK SZKOLNY 2017/ 2018

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

• PROFIL HUMANISTYCZNO – MEDIALNY Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM OBCYM
    Wybierz tę klasę, jeśli jesteś pasjonatem książek, filmów, malarstwa, muzyki, teatru, dziennikarstwa czy historii, chcesz realizować swoje artystyczne pasje oraz interesują Cię nowe media, stosunki społeczne i języki obce. Ta klasa pozwoli Ci na rozwinięcie zainteresowań humanistycznych i wprowadzi Cię w świat mediów. Tu będziesz mógł spróbować swoich sił w szkolnej gazecie „Łomot”, Dyskusyjnym Klubie Filmowym oraz kole teatralnym „Moralitet”. Tu masz szansę realizować swój talent w licznych konkursach literackich czy historycznych oraz rozwijać kreatywność podczas wieczorków poetyckich.
    Przedmioty rozszerzone: język polski, język obcy, historia lub wiedza o społeczeństwie (do wyboru)* * możliwe utworzenie, gdy powstanie grupa 15.osobowa
    Przedmioty dodatkowe: edukacja filmowa warsztaty dziennikarskie
    Przedmioty uzupełniające przyroda lub/ i historia i społeczeństwo

Kierunki studiów:
    medioznawstwo, kulturoznawstwo, filozofia, filologia polska, angielska, niemiecka, dziennikarstwo, historia, prawo, politologia, filmoznawstwo, studia artystyczne, stosunki międzynarodowe, administracja, europeistyka, zarządzanie kulturą, public relations, wiedza o teatrze, edytorstwo, animacja kultury

• PROFIL HUMANISTYCZNO – PSYCHOLOGICZNY Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM OBCYM
    Wybierz tę klasę, jeśli interesuje Cię ludzka psychika, chcesz zgłębiać tajniki umysłu ludzkiego, badać mechanizmy ludzkich zachowań, rozwinąć umiejętności interpersonalne, lepiej rozumieć siebie i innych, a także lubisz literaturę i języki obce. Klasa jest objęta Honorowym Patronatem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Tutaj nie tylko poszerzysz swoją wiedzę humanistyczną, poznasz podstawy pedagogiki, psychologii rozwojowej i społecznej, nauczysz się rozpoznawać potrzeby swoje i innych, ale także będziesz mógł uczestniczyć w ciekawych zajęciach i warsztatach organizowanych we współpracy z wyższymi uczelniami psychologicznymi i Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną.
    Przedmioty rozszerzone: język polski, język obcy, historia lub wiedza o społeczeństwie lub geografia (do wyboru)* * możliwe utworzenie, gdy powstanie grupa 15.osobowa
    Przedmioty dodatkowe: elementy psychologii i pedagogiki biologia dla psychologów
    Przedmioty uzupełniające: przyroda lub/ i historia i społeczeństwo

Kierunki studiów:
    psychologia, kryminologia, pedagogika, socjologia, resocjalizacja, filozofia, filologia polska, angielska, niemiecka, oligofrenopedagogika, historia, administracja, komunikacja społeczna, stosunki międzynarodowe, public relations, coaching, zarządzanie zasobami ludzkimi

• PROFIL POLITECHNICZNY Z ROZSZERZONYM JĘZYKIEM OBCYM
    Wybierz tę klasę, jeśli masz ścisły umysł, lubisz rozwiązywać matematyczne łamigłówki, godzinami pracujesz przy komputerze, interesuje Cię mechatronika bądź architektura. Wybór tej klasy pozwoli Ci rozwijać pasję poznawania otaczającego świata poprzez wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Nauki, Techniki i Spektrum w Berlinie. Poszerzysz swą wiedzę w matematyczno – fizycznych laboratoriach, warsztatach i wykładach prowadzonych przez wykładowców Politechniki Koszalińskiej. Przekonasz się, że matematyka może być fascynująca i przyjemna! Nowością w tej klasie jest grafika komputerowa – realizowana w ramach Koła 3D.
    Przedmioty rozszerzone: matematyka, informatyka, język obcy, fizyka lub geografia (do wyboru)* * możliwe utworzenie, gdy powstanie grupa 15.osobowa

Kierunki studiów:
    informatyka, matematyka, fizyka, geografia, mechanika, budownictwo, mechatronika, energetyka, telekomunikacja, elektronika, architektura, turystyka, ekonomia, automatyka i robotyka, inżynieria, grafika komputerowa

• PROFIL BIOLOGICZNO – CHEMICZNY
    Wybierz tę klasę, jeśli lubisz zajęcia laboratoryjne, doświadczenia i obserwacje biologiczno-chemiczne, chcesz odkrywać tajniki przyrody i leczyć w przyszłości rośliny, zwierzęta lub ludzi. Profil tej klasy pozwoli Ci na poznanie świata wielkości mikro i makro. Będziesz brał udział w ciekawych zajęciach laboratoryjnych dzięki współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie, Uniwersytetem Szczecińskim, UMK w Toruniu. Będziesz samodzielnie wykonywał doświadczenia, prowadził obserwacje, analizował i interpretował dane eksperymentalne pod czujnym okiem wykładowców akademickich. Poznasz świat przyrody dzięki wycieczkom edukacyjnym. W tej klasie zapoznasz się z zagadnieniami ratownictwa medycznego.
    Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia
    Przedmioty dodatkowe: pracownia biologiczna pracownia chemiczna pracownia matematyczno-fizyczna konwersatorium językowe

Kierunki studiów:
    medycyna, farmacja, stomatologia, biotechnologia, ekologia, kosmetologia, ochrona środowiska, dietetyka, położnictwo, pielęgniarstwo, leśnictwo, weterynaria, inżynieria biomedyczna

TECHNIKUM ZAWODOWE

TECHNIK INFORMATYK – KLASA Z MOŻLIWOŚCIĄ WYKORZYSTYWANIA iPADÓW NA ZAJĘCIACH LEKCYJNYCH
Wybierz tę klasę, jeśli interesują Cię nowoczesne technologie, chcesz poznać komputery „od podszewki” i zdobyć kwalifikacje w prestiżowym zawodzie przyszłości. W tej klasie dasz się ponieść wyobraźni w Kole Robotyki. Nowością tego profilu jest grafika 3D, nauczanie modułowe i możliwość wykorzystywania iPADÓW na lekcjach. Nauczysz się montowania i eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, projektowania baz danych i administrowania nimi, tworzenia stron www, aplikacji internetowych. Możesz zdobyć certyfikat Microsoft, Novel, ECDL.
Przedmioty rozszerzone: matematyka, fizyka
Kierunki studiów:
informatyka, mechatronika, telekomunikacja, automatyka i robotyka, elektrotechnika, inżynieria biomedyczna, marketing, energetyka, logistyka, teleinformatyka

* Zasady rekrutacji będą umieszczone na stronie internetowej szkoły po uzyskaniu informacji z Kuratorium Oświaty w Szczecinie