Szkoła

21.08.2019
Komunikat!
Informacja dotycząca szkoleń oraz RP – realizacja w terminie 26 – 02.09.2019
24.07.2019
Komunikat!
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego: 02.09.2019 godz. 08:30
05.07.2019
Komunikat!
05.07.2019
Uwaga pierwszoklasiści !
Nie należy kupować żadnych podręczników przed rozpoczęciem roku szkolnego, bez potwierdzenia przez nauczyciela uczącego. Wykazy podręczników podany zgodnie z wymogami prawa.
23.06.2019
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W dniu 19 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00 wybrzmiał w Sienkiewiczu – ostatni przed wakacjami – dzwonek. Uroczystość zakończenia roku szkolnego zaszczycili: Starosta Powiatu Kołobrzeskiego Tomasz Tamborski, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, wieloletni dyrektor naszej szkoły Janusz Gromek, radny Powiatu Kołobrzeskiego Antoni Szarmach, Helena Rudzis–Gruchała – członek zarządu powiatu, przewodnicząca Klubu Pioniera w Kołobrzegu Krystyna Gawlik i pan Antoni Bernatowicz, prezes Stowarzyszenia Senior. Rok szkolny 2018/2019 zakończył się w naszej szkole bardzo pomyślnie. Promocję z wyróżnieniem otrzymało aż 33 uczniów klas pierwszych i drugich oraz 3 ti, w tym 8 uczniów ze średnią ocen powyżej 5,00.
Najwyższą średnią ocen w szkole uzyskała uczennica klasy 2c II LO, Julia Haponiuk – 5,67. Drugim wynikiem, ze średnią 5,38 może poszczycić się uczeń kl. 2ti , Michał Szewczyk.
Uczniowie ze średnią ocen powyżej 5,0 to: Szymon Szczubkowski kl. 2 ti- 5,31, Emilia Wilk kl. 1 d– 5,24, Kryspin Wisiński kl. 2 ti– 5,13, Klaudia Rylling kl. 2d – 5,08, Katarzyna Dybińska kl. 1c – 5,06, Maria Czyż kl. 2b– 5,00. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymało jeszcze 25 uczniów. Nagrodzono również 5 uczniów za 100% – frekwencję w roku szkolnym 2018/2019.
Szczególne wyróżnienie otrzymała klasa 1a, która uzyskała najwyższą średnią w szkole – 4,34 oraz najwyższą frekwencję – 93. 18%. Nie zabrakło również nagród i powinszowań dla uczniów dobrych, mających osiągnięcia w różnych obszarach pracy szkoły. Były to podziękowania za pracę w szkolnej telewizji Sienkiewicz Tv, dla redakcji gazety szkolnej Łomot, za zaangażowanie w pracę Samorządu Uczniowskiego, za wybitne osiągnięcia sportowe oraz udział w konkursach i olimpiadach. Tak aktywnych uczniów mamy w szkole aż 54.
Tegoroczni stypendyści złożyli podziękowania na ręce fundatorów: Martyna Szekieta podziękowała pani Krystynie Gawlik, zaś Marcin Brzeziński – panu Antoniemu Bernatowiczowi. Jesteśmy wdzięczni za finansowe wspieranie naszych zdolnych uczniów. Dziękujemy! Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! Życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia 2 września 2019 r.!
04.06.2019
Kolejny talent odkryty!

Nadia Wrembel z kl. 1e została laureatką 35. edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Opowiadanie uczennicy spotkało się z uznaniem jury konkursu, w związku z czym młoda literatka miała okazję uczestniczyć w uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się w 27 maja w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Za swoją pracę Nadia otrzymała książkę, w której zawarto wybrane wiersze oraz fragmenty nagrodzonych opowiadań. Okłada została zaprojektowana przez wieloletnią partnerkę konkursu, ilustratorkę wielu książek konkursowych, Katarzynę Tomasiak.
 
Serdecznie gratulujemy!
 
Opiekun: Joanna Jankowska-Iwańska
26.05.2019
Pożegnanie maturzystów

24 maja br. na odświętnym apelu pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Dla 176 uczniów kończących szkołę była to szczególna chwila. Po raz ostatni wybrzmiał dla nich szkolny dzwonek. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły pani Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska, kierując do maturzystów słowa pożegnania wraz z przesłaniem wytrwałości w dążeniu do wymarzonych celów. Życzenia do abiturientów skierował poseł na sejm RP pan Marek Hok, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty pan Bogusław Ogorzałek, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, Prezydent Miasta Kołobrzeg pani Anna Mieczkowska oraz wieloletni przyjaciel szkoły, Przewodnicząca Związku Sybiraków pani Wanda Przybylska. Nie zabrakło ciepłych słów do uczniów oraz podziękowań dla nauczycieli od aktywnych członków Rady Rodziców – pani Wioletty Krzemińskiej- Łazarczak i państwa Kingi i Tomasza Ringert.
 
Niebanalnym przemówieniem podsumował swoją trzyletnią działalność w szkole przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Piotr Janczarczyk. Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie gratulacji, podziękowań i nagród dla najlepszych uczniów.
 
Prymusem szkoły została Weronika Wiktorowicz z klasy 3E, która uzyskała najwyższą średnią ocen – 5,53. Weronika była przez dwa kolejne lata nagradzana stypendium Prezesa Rady Ministrów. Tytułem wzorowego ucznia uhonorowano: Karolinę Gajewską z klasy 3E – śr. 5,20, Beatę Walentynowicz z klasy 3E – śr. 4,95, Patryka Dybalskiego z klasy 3C – śr. 4,94, Natalię Krasoń z klasy 3E – śr.4,90, Katarzynę Bylicę z klasy 3C – śr.4,88, Bartosza Skowrońskiego z klasy 3C – śr. 4,88, Maję Jaworską z klasy 3D – śr. 4,88, Katarzynę Rusinek z klasy 3D – śr. 4,84, Julię Ziółkowską z klasy 3D – śr. 4,78 i Sandrę Szewczyk z klasy 3D – śr. 4,77.
 
Wyróżniono również uczniów, którzy uzyskali dobre wyniki w nauce i aktywnie włączali się w życie szkoły poprzez pracę w gazecie Łomot, Sienkiewicz TV, Szkolnym Kole Caritas, radiowęźle szkolnym, projekcie Kołobrzeg 3D, Interaktywnej Matematyce oraz reprezentowali szkołę w licznych konkursach i zawodach sportowych.
 
Wspaniałą niespodziankę przygotowała ekipa szkolnej telewizji Sienkiewicz TV na pożegnanie fotoreporterki Julii Bardy.
 
Oprawę artystyczną uroczystości przygotowały Oliwia Żukowska i Alicja Rudzionek z klasy 1E oraz nasi profesjonalni tancerze: Kamilla Anuszkiewicz i Dawid Kurzawa.
 
Nie zabrakło wspomnień, podziękowań i wzruszeń. Sapere aude, maturzyści! Będzie nam Was brakowało…
23.05.2019
DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

 
 
Dyrekcja, grono pedagogiczne i społeczność uczniowska Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza serdecznie zaprasza uczniów klas ósmych oraz gimnazjalistów na „Dzień Otwarty Szkoły”, który organizujemy 30 maja 2019 r. W programie prezentacja profilów klas, występy artystyczne oraz atrakcje i niespodzianki przygotowane przez uczniów Sienkiewicza.

 

Zapraszamy na godzinę 13:00 na płac przed szkołą.

 

 
 
14.05.2019
KOMUNIKAT!
UROCZYSTE WRĘCZENIE ŚWIADECTW UKOŃCZENIA SZKOŁY UCZNIOM KLAS MATURALNYCH ODBĘDZIE SIĘ 24 maja 2019 r. / pt. /o godz. 10:15 Serdecznie zapraszamy
26.04.2019
KOMUNIKAT!
Szanowni Rodzice i Uczniowie o godzinie 12:30 odbędzie się rada klasyfikacyjna, na której zostanie podjęta uchwała o klasyfikacji. Zapraszam Maturzystów 6 maja na egzamin maturalny.
Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska – dyrektor szkoły.
05.04.2019
WIECZÓR W RCK

W środę wychowanki internatu z wychowawczynią p. Agnieszką Żuchowicz wzięły udział w spotkaniu z cyklu „Za horyzontem” w RCK w Kołobrzegu z dziennikarzem, reportażystą, pisarzem, laureatem Europejskiej Nagrody Książkowej oraz nagrody Nike – panem Mariuszem Szczygłem.
 
Wieczór zt. „Kultura czeska – Moja laska nebeska” przepełniony był opowieściami o czeskiej kulturze, Pradze oraz o naszych czeskich sąsiadach i ich obyczajach. Spotkanie upłynęło w serdecznej
 
 
 
04.04.2019
W INTERNACIE POŻEGNALIŚMY TEGOROCZNYCH MATURZYSTÓW

W poniedziałek uroczyście pożegnaliśmy nasze koleżanki i kolegów, którzy w tym roku będą zdawać egzamin maturalny. Uroczystość uświetniła obecność Pani Dyrektor Katarzyny Karaźniewicz – Deczyńskiej; obecni byli także Kierownik internatu Pan Daniel Kowalewski oraz wychowawcy i pracownicy internatu. Wychowankowie przygotowali dla swoich najstarszych kolegów i koleżanek krótki film, quiz wiedzy o zwyczajach panujących w internacie oraz upominki. Pani Dyrektor i Pan Kierownik wręczyli wychowankom dyplomy. Maturzyści pożegnali się z nami zabawnymi upominkami i piękną piosenką o dniach, których jeszcze nie znamy.. Wesoła i rodzinna atmosfera dopełniła tradycję wspólnego celebrowania zakończenia szkoły przez naszych wychowanków. W maju będziemy trzymać za Was kciuki. Powodzenia Maturzyści!
 
 
 
 
29.03.2019
VIII Międzyszkolny Dzień Wolontariusza

Dnia 28.03.2019 w naszej szkole odbył się VIII Międzyszkolny Dzień Wolontariusza.
Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wraz z opiekunami przedstawili swoje dokonania w akcjach charytatywnych. Gościliśmy wolontariuszy z I LO im. M. Kopernika w Kołobrzegu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kołobrzegu oraz delegacje uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sławoborzu.
Dodatkowo, uczestnicy mogli zapoznać się z naszą szkołą, wysłuchać piosenek przygotowanych przez uczennice 2C i 1E, jak i uczestniczyć w prelekcji o pogodzie i klimacie przygotowanej przez ucznia klasy 3C, Mateusza Brzozowskiego.
 
 
28.03.2019
DNI DRUKU 3D

W ramach współpracy pomiędzy ZESPOŁEM SZKÓŁ Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu a Stowarzyszeniem SAPERE AUDE i FUNDACJĄ CENTRUM ZDROWIA odbył się wspólny wyjazd na DNI DRUKU 3D do Kielc, które odbyły się w dniach 26-28.03.2019. Stowarzyszenie reprezentował Jacek Kawałek a Fundację Daniel Kowalewski. Celem tego wyjazdu było nawiązanie większej współpracy i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które w przyszłości przełożą się na skuteczniejszą realizację wspólnych projektów. Nawiązano współpracę z wieloma firmami związanymi z nowoczesnymi technologiami 3D, a szczególnie z firmą PHOENIX 3D z Warszawy reprezentowaną przez Agnieszkę Zdziarską.
 
01.03.2019
Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe

28 lutego 2019 w Koszalinie odbył się diecezjalny etap tej olimpiady .
Piotr Buchner z klasy 1 ti zajął 1 miejsce , a Jakub Czaja, również z klasy 1 ti ,zajął 3 miejsce i obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego.
Opiekunem uczniów jest b. Krzysztof Bartczak.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Siedlcach , gdzie odbędzie się finał olimpiady.


21.01.2019
Sukces ucznia klasy II TI

Łukasz Ameljan jest uczniem klasy II Technikum Zawodowego nr 2, kształcącego w zawodzie technik informatyk. Od wielu lat rozwija swoje pasje programistyczne. Interesuje się między innymi tworzeniem aplikacji mobilnych oraz internetowych. Od października do grudnia 2018r. brał udział w ogólnoświatowym konkursie Google Code-in, który polegał na pracy z organizacją typu Open Source.
7 stycznia 2019 roku firma Google ogłosiła zwycięzców tegorocznych zmagań. Na 3124 studentów z 77 krajów nasz uczeń znalazł się w grupie 52 zwycięzców. Łukasz rozwiązał 29 zadań dla organizacji Catrobat, które polegały na:
– pisaniu programów wraz z wprowadzaniem zmian do kodu źródłowego,
– tworzeniu i edytowaniu dokumentacji technicznej,
– rozwiązywaniu problemów społecznych poprzez prowadzone badania,
– sprawdzeniu, czy kod źródłowy jest dobrej jakości,
– tworzeniu interfejsów graficznych służących do interakcji z użytkownikami.
Nagrodą w tym konkursie jest miedzy innymi wyjazd do siedziby firmy w Mountain View, gdzie zwycięzcy uczestniczą w uroczystości rozdania nagród, mają możliwość porozmawiania z pracownikami firmy oraz zwiedzają San Francisco.
Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://opensource.googleblog.com
Gratulujemy zwycięzcy!
 
21.01.2019
STUDNIÓWKA 2019

Tradycyjnie, na 100 dni przed maturą, uczniowie najstarszych klas Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza uczestniczyli w Balu Studniówkowym 2019 zorganizowanym w Hotelu Diune. Uroczystość rozpoczęto staropolskim polonezem tańczonym wspólnie przez nauczycieli i uczniów. Nie od dziś wiadomo bowiem, że ten dostojny taniec to symbol pojednania i nadziei.
Nie zabrakło też atrakcji przygotowanych przez poszczególne klasy i podziękowań dla wychowawców. Jak zwykle w „Sienkiewiczu”- zabawa była przednia, a maturzystom nie pozostaje teraz nic innego, jak odliczanie do jednego z najważniejszych sprawdzianów ich życia – egzaminu dojrzałości. Już teraz życzymy wszystkim powodzenia!
 
18.12.2018
Zbiórka karmy w „Sienkiewiczu”

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, w ramach akcji PAŹDZIERNIK MIESIACEM DOBROCI DLA ZWIERZĄT, zebrali 504 kg karmy (252 kg karmy dla kotów, 254 kg karmy dla psów).. W dniu dzisiejszym karma została uroczyście przekazana dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kołobrzegu. Młodzież Sienkiewicza jest częstym gościem w schronisku. Pomaga w wyprowadzaniu psów na spacer, karmieniu i czynnościach pielęgnacyjnych.
 
17.12.2018
GALA SIENKIEWICZOWSKA 2018

Za nami kolejna Gala Sienkiewiczowska, czyli święto Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. W tym roku, tak jak w poprzednich, gala odbyła się w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu.
10 grudnia młodzież z „Sienkiewicza” po raz kolejny udowodniła, że chce i potrafi szumnie obchodzić święto swojej szkoły.
Tegoroczna uroczystość ukazała nam pracę studia filmowego Sienkiewicz TV.
SUPER! HENRYKA! 2018 otrzymał pan Adam Dzik, który dofinansował studio filmowe i przyczynił się do jego dynamicznego rozwoju. Dyrekcja szkoły, nauczyciele i uczniowie podziękowali w ten sposób za wkład darczyńcy w rozwijanie pasji i kreatywnych uzdolnień uczniów.
Gala Sienkiewiczowska 2018 była również wyśmienitą okazją do podsumowania konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych „Plakat filmowy wybranego dzieła Henryka Sienkiewicza”. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Starosta Kołobrzeski pan Tomasz Tamborski.
Uroczystość to także forma integracji środowiska związanego ze szkołą, spotkań z wieloma osobami wspierającymi jej rozwój, podziękowań przyjaciołom i partnerom, oraz – mamy nadzieję – poznania nowych, bo jak pisał Sienkiewicz: „Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory”.
 
12.12.2018
XIV Konferencja Od Becika Każdy Klika już w styczniu 2019 roku!

 

W dniach 18-19.01.2019r. w naszej szkole odbędzie się kolejna Kołobrzeska Konferencja dla Nauczycieli „Od Becika Każdy Klika”.
Jest to już XIV edycja spotkań nauczycieli z całego kraju, której organizatorem w tym roku jest Stowarzyszenie Sapere Aude (apereaude.2lo.pl ), założone przez nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.
Nasza szkoła w tym roku jest partnerem w organizacji tejże konferencji; jest nim także CBSG Polska czyli Certified Business Solutions Group ( https://cbsg.pl/ ).
Cykl konferencji ma na celu upowszechnianie i efektywne wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji. Uczestnicy warsztatów i prelekcji będą mieli możliwość podnosić swe kompetencje i wiedzę praktyczną w zakresie wykorzystywania nowoczesnych środków informatycznych, i nie tylko.
XIV edycja Kołobrzeskiej Konferencji OBKK została objęta patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Akademii Pomorskiej w Słupsku, a także Urzędu Miasta Kołobrzegu oraz Starostwa Powiatowego w Kołobrzegu.
Zapraszamy na stronę www konferencji http://obkk.2lo.pl/ , umieszczane są na niej szczegółowe informacje na temat prelegentów i firm, które zaprezentują się podczas wykładów, warsztatów; z ofertą naszych gości będzie można zapoznać się przy stoiskach firmowych.
FB OBKK: www.facebook.com/OdBecikaKazdyKlika/
 
11.12.2018
Kiermasz świąteczny w Berlinie

Tradycją uczniów Zespołu Szkół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza jest udział w kiermaszu świątecznym, organizowanym co roku przed Świętami Bożego Narodzenia w Niemczech. Również w tym roku 6 grudnia uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję spróbować tradycyjnych świątecznych przysmaków oraz podziwiać piękne kramy z pamiątkami i dekoracjami świątecznymi ustawione przy Potsdamer Platz w stolicy Niemiec. W programie wycieczki znalazło się też zwiedzanie miasta oraz wizyta w Muzeum Techniki. Niepowtarzalna atmosfera kiermaszu świątecznego, unoszący się zapach grzanego wina, pierników i przypraw sprawiła, że już tęsknimy za kolejną wizytą, tym razem w Poczdamie.

Organizatorami wyjazdu byli: Małgorzata Niedbała, Piotr Janowski i Justyna Dziędziura.

06.12.2018
LAUREACI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT FILMOWY WYBRANEGO DZIEŁA HENRYKA SIENKIEWICZA
KATEGORIA: I V SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce – Hanna Rasztubowicz kl.Vc SP 4 opiekun: Izabela Jakubowska
II miejsce – Julia Florkowska kl.IIIf SP 7 opiekun: Joanna Gryń
III miejsce – Antonina Pasikowska kl. IVb SP 5 opiekun: Grażyna Grajewska
Wyróżnienia:
Igor Romanowski kl. IIa SP 8 opiekun: Ewelina Romanowska
Lena Puc kl. Vc SP 4 opiekun: Izabela Jakubowska
Weronika Ziąbka kl. II SP 7 opiekun: Agata Kaczmarek
KATEGORIA: VI VIII I III GIMNAZJUM
I miejsce – Amelia Reichel kl.III Prywatne Gimnazjum – Morska Kraina opiekun: Joanna Nienałtowska
II miejsce – Anna Kozłowska kl. III gimnazjum SP nr 1 opiekun: Elżbieta Ważydrąg
III miejsce – Wiktoria Andrulonis kl. III gimnazjum SP 1 opiekun: Elżbieta Ważydrąg Wyróżnienia:
Dominika Puzio kl. VIIa SP nr 1 opiekun: Elżbieta Ważydrąg
Wiktoria Dziura kl. VIIa SP nr 8 opiekun: Julia Dziura
Natalia Pierzynowska kl. VIII SP nr 1 opiekun: Elżbieta Ważydrąg.
Nagrody i dyplomy laureatom zostaną wręczone na uroczystej Gali Sienkiewiczowskiej 10.12.2018 w RCK o godzinie 13:00
 
 
14.11.2018
„Ja w Internecie”

Rusza program bezpłatnych szkoleń dla mieszkańców.
Gmina Miasto Kołobrzeg wraz z Partnerem Projektu Stowarzyszeniem Sapere Aude zaprasza Państwa na cykl bezpłatnych szkoleń, które odbywać się będą od stycznia do lipca 2019 roku na terenie Kołobrzegu oraz jego okolic.
Celem programu, skierowanego do osób dorosłych jest zwiększenie umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w Internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy.
Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania Internetu we własnej działalności biznesowej.
Formularz zgłoszeniowy – pobierz można złożyć w sekretariacie szkoły lub przesłać drogą elektroniczną na adres: zgloszeniajawinternecie@um.kolobrzeg.pl. Można również przynieść formularz osobiście do Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 12, pok. nr 2. lub zgłosić się telefonicznie pod nr telefonu 94 35 51 583.Więcej informacji – pobierz oraz na stronie www.kolobrzeg.pl