Samorząd Uczniowski jest dynamiczną i zaangażowaną organizacją, skupiającą uczniów naszej szkoły. Naszym celem jest reprezentowanie interesów i potrzeb całej społeczności uczniowskiej, tworzenie pozytywnego środowiska szkolnego oraz inicjowanie działań na rzecz doskonalenia naszej szkoły.

Jesteśmy głosem uczniów i działamy jako most łączący nas z dyrekcją, nauczycielami oraz rodzicami. Nasze zadanie polega na tworzeniu dialogu, wspieraniu inicjatyw uczniowskich oraz podejmowaniu działań mających na celu poprawę warunków nauki i życia szkolnego.

Opiekun Samorządu Szkolnego:  Maja Polkowska

Skład Prezydium Samorządu Uczniowskiego roku szkolnego 2022/2023:

Filip Wabiszewski – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Mateusz Ciesielski – Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Liwia Kowalska – Wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego
Eryk Maćkula – Wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego

Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego:

Alicja Greś, Alicja Brączyk, Amelia Krzos, Gabrysia Bylina, Gabrysia Rębisz, Jakub Szumlewicz, Jan Budny, Kacper Kądziela, Karol Kalicki. Kinga Piskorska, Łukasz Urbański, Marcin Wiktorowski, Marek Hołtyn, Michał Dyl, Natalia Moskwa, Sebastian Suwiński, Szymon Goździelewski, Weronika Baksa, Zuzanna Korotkin, Piotr Ziomek.

Samorząd Uczniowski składa się z demokratycznie wybranych przedstawicieli uczniów z różnych klas. Przedstawiciele ci spotykają się regularnie, aby dyskutować nad bieżącymi problemami i planować działania mające na celu ich rozwiązanie. Wszystkie decyzje podejmowane przez Samorząd są rezultatem konsultacji i głosowania, co zapewnia uczniom możliwość wyrażenia swojego zdania i wpływu na kształtowanie szkolnej rzeczywistości.

Zapraszamy do współpracy

Nasze działania obejmują wiele obszarów. Organizujemy różnorodne wydarzenia i akcje charytatywne, które integrują społeczność szkolną i uczą odpowiedzialności społecznej. Wspieramy również rozwój kulturalny i sportowy uczniów, organizując konkursy, turnieje oraz wyjazdy edukacyjne.

Samorząd Uczniowski współpracuje również z nauczycielami i dyrekcją szkoły, reprezentując uczniów podczas ważnych spotkań dotyczących życia naszej szkoły. Jesteśmy otwarci na propozycje i pomysły naszych kolegów, a naszym celem jest zapewnienie uczniom jak najlepszych warunków nauki i rozwoju.

Na tej stronie znajdziesz informacje o naszych działaniach, aktualnościach, wydarzeniach oraz możliwość skontaktowania się z nami. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, sugestie lub chciałbyś dołączyć do Samorządu Uczniowskiego, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Razem możemy tworzyć lepszą społeczność szkolną
i wspólnie wpływać na pozytywne zmiany w naszej szkole.
Dołącz do nas i daj się usłyszeć!

Co zrobiliśmy w ostatnim czasie?

W grudniu 2022 zorganizowaliśmy Świąteczny konkurs na najładniej udekorowaną salę lekcyjną. Uczniowie mieli okazję wykazać się kreatywnością i wspólnie stworzyć magiczną atmosferę świąt w swoich klasach. Każda sala była przepięknie udekorowana, pełna świątecznych ozdób, kolorowych światełek i pięknych choinek. Konkurs był nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale również do budowania więzi między uczniami i nauczycielami. Dzięki temu wydarzeniu każdy mógł poczuć magię świąt i zanurzyć się w atmosferze radości i wspólnego świętowania.

W styczniu odbył się wspaniały 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który współorganizowaliśmy w kołobrzeskim MOSiRze. Był to niezapomniany dzień pełen muzyki, zabawy i pomagania. Na scenie wystąpiły lokalne zespoły muzyczne, a także mieliśmy możliwość wzięcia udziału w licznych atrakcjach bądź zorganizowanie takich, jak licytacje Allegro czy kwesta ciast. Całe wydarzenie było nie tylko okazją do wspierania szczytnej idei, ale także do integracji i spędzenia wspaniałego czasu wśród przyjaciół.

W lutym mieliśmy przyjemność zorganizować pocztę walentynkową, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Każdy mógł napisać anonimowe kartki walentynkowe dla swoich kolegów i koleżanek, wyrażając swoje uczucia i życzliwość. Uczniowie mieli możliwość wrzucenia ich do skrzynki pocztowej, którą ustawiliśmy w holu szkoły. W trakcie lekcji, Samorząd Uczniowski zbierał i dostarczał kartki do poszczególnych uczniów. Ta inicjatywa miała na celu promowanie miłości, przyjaźni i empatii w naszej społeczności szkolnej. Była to również doskonała okazja, aby w ciepłej i przyjaznej atmosferze okazać sobie wzajemne wsparcie i docenić naszych kolegów.