Laureaci 2022 galeria22

Henryka 2022 w kategorii Przyjaciel Szkoły otrzymała Pani Krystyna Gawlik.

Laudacja:

To osoba związana z Sienkiewiczem od zawsze, skarbnica wiedzy o Kołobrzegu. Człowiek, dla którego pojęcie filantropii i hojności nie jest frazesem. W świecie pełnym egoizmu, chce i umie dzielić się z innymi. Wieloletnia fundatorka stypendium dla wyróżniających się uczniów.

Henryka 2022 w kategorii Przyjaciel Szkoły otrzymała Pani Wanda Przybylska.

Laudacja:

Tegoroczna laureatka w kategorii Przyjaciel Szkoły to kobieta wyjątkowa. Wielokrotnie udowodniła, że Sienkiewicz, z różnych powodów, jest bliski jej sercu. Niekwestionowany autorytet dla nas wszystkich. Żywa historia, człowiek-instytucja, wieloletni pedagog i autorka książki Moje życie jak Irtysz. Wspomnienia z zesłania.

Henryka 2022 w kategorii Wyjątkowy Rodzic otrzymała Pani Wioletta Krzemińska – Łazarczak.

Laudacja:

Jednym z ważniejszych filarów szkoły są rodzice naszych uczniów. Szczególnie ci, którzy poświęcają swój czas, angażując się w różne szkolne przedsięwzięcia. Dlatego kategoria Wyjątkowy Rodzic trafia w ręce takiego rodzica. Kogoś, kto z poświęceniem i niespożytą energią zawsze był gotów do pracy z młodzieżą. Ta nagroda jest formą podziękowania za serce dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Henryka 2022 w kategorii Super! Absolwent otrzymał Jakub Czekalski.

Laudacja:

Są uczniowie, którzy pozostają historią szkoły już na zawsze. To zasługa ich pracy, zaangażowania, osobowości, ale przede wszystkim poczucia, że Sienkiewicz to ja. I taki jest tegoroczny laureat. Zawsze gotów poświęcić szkole każdą chwilę, życzliwy kolega, zdolny uczeń. Po prostu jedyny w swoim rodzaju! I dziś studiując w jednym z ważniejszych ośrodków uniwersyteckich w kraju udowadnia, że dewiza semper in altum prowadzi do życiowego sukcesu.

Henryka 2022 w kategorii Osobowość Szkolna otrzymał Mateusz Ciesielski.

Laudacja:

Pomyślmy jednak o kimś jeszcze. Pomyślmy o człowieku, który od czterech lat podejmuje trud doskonalenia warsztatu niełatwego rzemiosła filmowego. O kimś, kto zawsze wysoko stawia sobie poprzeczkę. O kimś, kto pozostając skromnym, a jednocześnie wymagającym wobec siebie, dąży do perfekcji. Dyspozycyjność, zaangażowanie i profesjonalizm to w przypadku tego ucznia oczywistości, nad którymi nie należy się rozwodzić. Tym, co najcenniejsze i godne wyróżnienia, to osobowość szacownego laureata. Jego głowa pełna jest nowych pomysłów i inicjatyw. Serce wypełnia wielka wrażliwość, a dusza w nim artysty.

Henryka 2022 w kategorii Belfer Roku otrzymał Pan Andrzej Cieślar.

Laudacja:

Sukces nauczyciela jest w rękach ucznia, nie odwrotnie, dlatego kategoria Belfer Roku jest tą najbardziej pożądaną i ukochaną. Świadczy o uznaniu i zaufaniu uczniów, a te niełatwo zdobyć.

Ten sukces udaje się tylko najlepszym pedagogom. Tym, którzy zachęcają do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania, którzy relację Mistrz-Uczeń rozumieją jako mądre współpartnerstwo. I w tym roku mamy takiego mistrza!

Nagrodę Specjalną – Super! Henryka 2022 otrzymał Pan Alex Lubawiński.

Laudacja:

Super! Henryk to nagroda, która musi trafić w super ręce. I w tym roku tej tradycji stanie się zadość.

Tegorocznym laureatem został człowiek, który, jak nikt, rozumie potrzebę dialogu i kompromisu na szczeblu międzynarodowym, w dzisiejszej, trudnej, rzeczywistości. To sąsiad zza Odry, który wie, jakie znaczenie ma budowanie mostów między naszymi narodami, wie że tylko zgoda buduje, dlatego tę zasadę wciela w życie, będąc przyjacielem nie tylko Sienkiewicza, ale też całego miasta. Dzięki niemu udało się przeprowadzić wiele cennych dla szkoły inicjatyw. Zawsze pełen nowych pomysłów, życzliwy i otwarty, ktoś, na kogo zawsze możemy liczyć.

Laureaci 2019 galeria19

Nagrodę Specjalną – Super! Henryka 2019 otrzymali Państwo Barbara i Robert Gauerowie.

Laudacja:

SUPER! HENRYK! 2019
Dla  Państwa Barbary  i  Roberta  Gauerów za  życzliwość  i  pomoc w  rozwijaniu dziennikarskich  pasji  młodzieży oraz  wielkie  serce dla  naszej  szkoły.

Nagrodę Specjalną – Super! Henryka 2019 otrzymali Państwo Agnieszka i Jerzy Sosnowscy.

Laudacja:

SUPER! HENRYK! 2019
Dla  Państwa Agnieszki  i  Jerzego  Sosnowskich za  bezinteresowną  hojność oraz  wielkie  serce dla  utalentowanej  młodzieży i  bezwarunkową  miłość do  Kołobrzegu.

Laureaci 2018 galeria18

Nagrodę Specjalną – Super! Henryka 2018 otrzymał Pan Adam Dzik.

Laudacja:

Super! Henryk!  To nagroda będąca wyrazem podziwu, szacunku i sympatii całej sienkiewiczowskiej społeczności. Są tacy ludzie, którzy  innym poświęcają nie tylko czas, ale oddają i serce. Potrafią dzielić się z potrzebującymi. Jak pisał Sienkiewicz:

„Słowa nie powinny być większe od czynów. Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.” Na naszej sienkiewiczowskiej drodze stanął właśnie taki człowiek i dziś chcemy mu podziękować za wszystko, co dla nas zrobił.

Laureaci 2017 galeria17

Nagrodę Specjalną – Super! Henryka 2017 otrzymał Pan Antoni Bernatowicz.

Laudacja:

Super! Henryk!  To nagroda będąca wyrazem podziwu, szacunku i sympatii całej sienkiewiczowskiej społeczności. Są tacy ludzie, którzy  innym poświęcają nie tylko czas, ale oddają i serce. Potrafią dzielić się z potrzebującymi. Jak pisał Sienkiewicz:
„Słowa nie powinny być większe od czynów. Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie.” Na naszej sienkiewiczowskiej drodze stanął właśnie taki człowiek i dziś chcemy mu podziękować za wszystko, co dla nas zrobił.

Laureaci 2016 galeria16

Henryka 2016 w kategorii Przyjaciele Szkoły otrzymali

Barbara i Robert Gauerowie

Laudacja:

Statuetkę Przyjaciele Szkoły chcemy wręczyć LUDZIOM niezwykłym, których hojność, otwarte serca,
szerokie horyzonty i zrozumienie dla młodych ludzi są powszechnie znane- bo nie tylko nam pomagają. Nasza szkoła zawdzięcza IM wychodzący już od prawie 20 lat „Łomot”,
który bez przesady można nazwać forum naszej szkoły. Wszystkich zasług nie sposób wymienić. Jesteśmy jak stare dobre małżeństwo, które wspólnie wychowuje dzieci i to nie tylko własne.

Henryka 2016 w kategorii Osobowość Szkolna otrzymał

Szczepan Czaplewski

Laudacja:

Siłą każdej szkoły są uczniowie. Im bardziej twórczy, niepokorni, kreatywni, ciekawi świata – tym lepiej. Może niełatwo z nimi pracować, ale satysfakcja – bezcenna! Dlaczego ? Bo to młodzi ludzie, niezwykle zdolni – tak jak nasz LAUREAT – twórca autorskich tekstów i muzyki, niepokonany interpretator poezji i w ogóle fajny chłopak.

Henryka 2016 w kategorii Wyjątkowy Rodzic otrzymała

Marzenna Jagiełło

Laudacja:

Wszyscy wiedzą, że dobra szkoła to ta, w której rodzice współpracują z nauczycielami
i odwrotnie. Czasami zdarzają się tacy rodzice, którzy oddają szkole nie tylko czas, ale i serce. Którzy zapisali się w naszej pamięci jako wyjątkowi, oddani i wyrozumiali. I tak jest właśnie w tym przypadku.

Henryka 2016 w kategorii Super! Absolwent otrzymał

Krzysztof Pyzia

Laudacja:

Nauczyciel wychowawca żyje tak długo, jak długo wspominają go uczniowie. Ale są uczniowie, których nauczyciele wspominają do końca swoich dni. Nasz LAUREAT raczej marzył o tym, aby zostać prezydentem, a w każdym razie, aby podjąć działalność polityczną. Cieszę się, że zrozumiał, że jego miejsce jest gdzie indziej. Wykorzystał łatwość nawiązywania kontaktów, umiejętność rozmowy z drugim człowiekiem. Dziś pracuje w Radiu Zet i właśnie wydał swoją trzecią książkę.

Henryka 2016 w kategorii Belfer Roku otrzymał

Norbert Frańczuk

Laudacja:

Oto kategoria, która budzi najwięcej emocji. Jest wyrazem uczniowskiej sympatii i szacunku. Nasz Laureat spełnia wszystkie te wymagania. Budzi sympatię, bo rozumie młodych ludzi. Szacunek, bo potrafi być mistrzem dla swoich uczniów. I podziw, bo w trudnym świecie pozostaje autorytetem godnym naśladowania.

Nagrodę Specjalną – Super! Henryka 2016 otrzymał

Janusz Gromek

Laudacja:

Oto nagroda specjalna, można by rzec, – dla ojca założyciela. Dla PIERWSZEGO DYREKTORA, który nadał szkole imię, nie tylko Sienkiewiczowskie, ale mimowolnie swoje własne. Do dziś walczymy, by chodzić do „Sienkiewicza”, a nie do „Gromka”. Nagroda specjalna dla TEGO, który przyjął do pracy ponad połowę z nas.

Skip to content