Szkoła

Partner wspierający edukację dzieci i młodzieży
12.01.2022

RANKING PRESPEKTYWY 2022 – ZŁOTE TECHNIKUM

Dzisiaj opublikowano najnowsze wyniki Rankingu Perspektyw 2022 szkół ponadpodstawowych. Nasze Technikum Zawodowe Nr 2, kształcące techników informatyków zajęło 3. miejsce w Wojewódzkim Rankingu Techników w województwie zachodniopomorskim oraz bardzo wysokie 20. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników. W rankingu brane są pod uwagę zarówno wyniki egzaminów zawodowych jak i egzaminów maturalnych. Zostaliśmy uhonorowani znakiem jakości szkoły 2022, którym jest złota tarcza.

GRATULACJE !!!!!

JESTEŚMY Z WAS BARDZO DUMNI !

03.01.2022

KOMUNIKAT

    07.01.2022r.– szkoła nieczynna.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.

Szanowni Państwo,
informujemy, że na podstawie Zarządzenia Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewiczaw Kołobrzegu , dnia 07.01.2022r.( piątek) szkoła będzie nieczynna.

14.12.2021

„Dni Portu w Szkole”

Nasza szkoła przystąpiła do akcji „Dni Portu w Szkole” organizowanej przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA.W drugim semestrze roku szkolnego 2021/2022 w każdej klasie na godzinie wychowawczej uczniowie zostaną zapoznani z prezentacją dotycząca działalności portów w Szczecinie i Świnoujściu. W ramach projektu Sienkiewicz TV przygotuje film promocyjny o ZMPSIŚ.

Prezentacja ZMPSIŚ.
04.12.2021

ŚWIĄTECZNA ATMOSFERA W INTERNACIE

W naszym internacie przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia już trwają. 😊 W mijającym tygodniu wychowankowie samodzielnie przyozdobili swoje pokoje, a następnie  zadbali o świąteczny wystrój korytarzy. W internacie zrobiło się kolorowo i świątecznie. Oczywiście pojawiła się także pierwsza choinka! Święta tuż, tuż!

29.11.2021

  OŚWIADCZENIE

 Dyrektor  Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu informuje o przeniesieniu GALI HENRYKI 2021 na pierwszą połowę roku 2022. Decyzja podyktowana jest sytuacją pandemiczną w kraju.

 Wszelkie informacje dotyczące GALI będą umieszczane na bieżąco na facebooku i stronie internetowej szkoły.

                                                                                                 Z wyrazami szacunku

   Dyrektor szkoły
 Katarzyna Karaźniewicz – Deczyńska

29.11.2021

Zebranie z rodzicami – 2 grudnia 2021r. godz. 17.00

Zapraszamy rodziców/opiekunów prawnych na zebranie z wychowawcami poszczególnych klas, podczas których m.in. zostaną przekazane do informacji śródroczne oceny przewidywane.

Prosimy o stosowanie się do zaleceń GIS i MEiN dotyczących covid-19 oraz szkolnych procedur. Przypominamy o maseczkach zakrywających nos i usta w przestrzeniach wspólnych, przestrzeganie dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.

17.11.2021

Internat w muzeum na wystawie edukacyjnej
zt. “Tak się żyło w czasach PRL-u

We wtorek grupa wychowanków naszego internatu pod opieką pani Agnieszki Żuchowicz odwiedziła kołobrzeskie Muzeum Oręża Polskiego. Znajduje się tam ciekawa wystawa pt. “Tak się żyło w czasach PRL-u” adresowana do dzieci i młodzieży. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.
W czasie opowieści pana Piotra Leszmana – kustosza muzeum – młodzież chętnie dzieliła się swoimi wrażeniami z wystawy i z zainteresowaniem zadawała pytania o przedmioty z epoki PRL-u. Można było zobaczyć, jak funkcjonują dawne urządzenia takie jak pralka “Frania”, 40-letni odkurzacz “Zelmer”, prasowalnica domowa, suszarki, wiatraczki elektryczne czy pierwsze telefony stacjonarne. Było kształcąco i wesoło. Zachęcamy do wizyty w muzeum i dziękujemy za ciekawe popołudnie!

16.11.2021

„SZTUKA POD MŁOTEK”

Konkurs dla uczniów Zespołu Szkół Nr1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu.
Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.

09.11.2021

Konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w powiatowym konkursie plastycznym organizowanym z okazji Święta Szkoły. Temat konkurs brzmi:
Afryka oczami Henryka Sienkiewicza – ulubiona scena z powieści „W pustyni i w puszczy”.
Prace należy odsyłać do 06.12. 2021r.

Nagrody zostaną wręczone laureatom podczas uroczystej Gali Sienkiewiczowskiej 14 grudnia 2021r. w Regionalnym Centrum Kultury.

Szczegółowy regulamin w załączniku.

Serdecznie zapraszamy!

08.11.2021

STATUETKI „HENRYK” 2021

W dniu 14 grudnia odbędzie się uroczysta gala „Henryki 2021” organizowana przez Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu. W związku z powyższym informujemy, że w dniach 08.11 – 19.11.2021r. można składać wnioski o przyznanie statuetki „Henryk” w następujących kategoriach:

  • Przyjaciel Szkoły
  • Osobowość Szkolna
  • Wyjątkowy Rodzic
  • Super Absolwent

Do składania wniosków są uprawnieni: nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice obecnych i byłych uczniów, Samorząd Uczniowski.

Wnioski składane są do Przewodniczącej Kapituły Konkursowej Pani Joanny Łukaszewicz (formularz wniosku w załączeniu) osobiście luba mailowo na adres: j.lukaszewicz@lo.pl w formie skanu.

Laureata statuetki w kategorii BELFER ROKU wyłania się w drodze głosowania, do którego uprawnieni są wszyscy uczniowie Zespołu Szkół. Ankieta zostanie zamieszczona w dzienniku elektronicznym „Librus” i będzie dostępna w okresie od 08.11 do 19.11.2021r.

Szczegółowe kryteria przyznawania statuetek określone są w Regulaminie przyznawania Statuetek „Henryki” w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, zamieszczonym na stronie internetowej w zakładce Henryki.

02.11.2021

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

4 listopada 2021r, godz. 17.00 – 18.00

Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym zaprasza rodziców, w ramach „Dnia Otwartego Szkoły”, na spotkania indywidualne z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów w sprawie bieżących ocen i frekwencji.

Informacja o przydziale sal w załączeniu.

Prosimy o stosowanie się do zaleceń GIS i MEiN dotyczących covid-19 oraz szkolnych procedur. Przypominamy o maseczkach zakrywających nos i usta w przestrzeniach wspólnych, przestrzeganie dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.

29.10.2021

LISTY UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO ETAPU REJONOWEGO
KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH  DLA  UCZNIÓW SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH 
POWIATU KOŁOBRZESKIEGO 
W  ROKU  SZKOLNYM  2021/2022

28.10.2021

Terminy przeprowadzenia eliminacji rejonowych

konkursów przedmiotowych w macierzystych szkołach podstawowych

JĘZYK ANGIELSKI – 25 listopada 2021r. godz. 13:00.

CHEMIA – 24 listopada 2021 r. godz. 10:00.

FIZYKA – 26 listopada 2021 r. godz. 10:00.

HISTORIA – 23 listopada 2021 r. godz. 10:00.

BIOLOGIA – 25 listopada 2021 r. godz. 10:00.

19.10.2021

Sukces naszych recytatorów : Jaśminy i Macieja

Dnia 16 października 2021 roku w Koszalinie, wzorem lat ubiegłych, odbył się Turniej Recytatorski im. Cypriana Kamila Norwida. Został zorganizowany w słynnym Domku Kata – miejscu z historią. Jest ono pełne wspomnień smutnych, samobójczej śmierci z miłości, która przez prawa pochodzenia nigdy nie mogła zostać spełniona. Obecnie stało się klimatyczną siedzibą Teatru Propozycji „Dialog”, w którym uzdolnieni młodzi ludzie dzielą się z jury i publicznością swoją nietypową pasją. Nasi uczniowie mieli już przyjemność uczestniczenia w paru konkursach z tej dziedziny i zauważyli, że wszystkim przyświeca wspólna idea – wzbudzanie w młodzieży jej zamiłowania do poezji. Jest to swego rodzaju próba przekonania odbiorców, że w dobie XXI wieku wrażliwość na słowa nie została wyparta przez nowoczesne nurty. Budujące jest to, że wielu wrażliwych, młodych ludzi nadal sięga po literaturę z przyjemnością. Turniej uświetnił występ aktorki Żanety Gruszczyńskiej – Ogonowskiej, która gra na deskach Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

Jaśmina Wenta z klasy 1b zajęła I miejsce za recytację tekstu C. K. Norwida pt. „Początek broszury politycznej…”.

Maciej Piątek z klasy 3f ( laureat tego turnieju sprzed dwóch ) zajął III miejsce, recytując wiersz naszego lokalnego poety Wojciecha Czaplewskiego pt. „Imiona”.

Szkołę reprezentowały również dwie nasze uczennice: Paulina Białoch z klasy 3a i Daria Brzozowska z klasy 3c. Niesamowita atmosfera miejsca wypełnionego głosami tylu utalentowanych osób uczyniła z tego spotkania istotnie wyjątkowe wydarzenie. Jury miało głęboką nadzieję, że w kolejnych latach nie zabraknie na scenie młodzieży gotowej wybić się swoją pasją ponad współczesność, aby wbrew myśli Norwida udowodnić, że nie czas jeszcze, jak pisał w swej elegii, grzebać poezję, bo zmartwychwstawać ona może bez końca w głosach przyszłych pokoleń.

Uczniów do Turnieju zgłosiła polonistka: Anna Dobrowolska

14.09.2021

Zapraszamy na I Turniej Szachowy pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego

Turniej odbędzie się dnia – 24.09.2021r.

● Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu pod honorowym patronatem Starosty Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego;

● Uczestnicy turnieju zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem oraz do jego przestrzegania;

● Turniej odbędzie się w dniu 24.09.2021 roku w sali nr 9 bądź na sali gimnastycznej, zależnie od ilości chętnych. Będzie trwał od 8:30 do 14:00;

● Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są za pomocą formularza zgłoszeniowego, do którego uczniowie mają dostęp za pośrednictwem otrzymanej wiadomości w dzienniku elektronicznym Librus do dnia – 19.09.2021r.;

● Przewidziane są nagrody dla najlepszych zawodników turnieju, a także upominki dla każdego uczestnika;

05.09.2021

SPOTKANIA Z RODZICAMI

Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym serdecznie zaprasza rodziców na pierwsze spotkanie w roku szkolnym 2021/2022, które odbędzie się na terenie szkoły zgodnie z zamieszczonym w załączniku harmonogramem.

Prosimy o stosowanie się do zaleceń GIS i MEiN dotyczących covid-19 oraz szkolnych procedur. Przypominamy o maseczkach zakrywających nos i usta w przestrzeniach wspólnych, przestrzeganie dystansu społecznego oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.

01.09.2021

Szanowni Państwo Rodzice i Opiekunowie!

Drodzy Uczniowie!

Z ogromną radością powitamy naszych uczniów w progach naszej szkoły w dniu 1 września 2021 r. na spotkaniach z wychowawcami!

Sytuacja w naszym kraju, sprawia, że wszyscy jesteśmy obowiązani przestrzegać zasady higieny i procedury ograniczające ryzyko zakażenia się koronawirusem.

W trosce o naszych uczniów i pracowników, na podstawie wytycznych MEN, GIS i MZ jako Dyrektor szkoły odpowiedzialny za bezpieczeństwo naszych uczniów, wdrożyłam procedury postępowania i zachowania w sytuacjach szkolnych. Zostały one umieszczone na stronie www.szkola@2lo.pl  w pliku dołączonym poniżej i bardzo proszę o zapoznanie się z nimi oraz ścisłe przestrzeganie. Zostały one również wysłane do wszystkich jako wiadomość w dzienniku Librus.

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczynamy w formie stacjonarnej, co oznacza, że zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w chwili obecnej będą prowadzone w budynku szkolnym i na obiektach należących do placówki.

Zwracam się do Państwa zarówno Rodziców jak i Uczniów z serdeczną prośbą, aby stosować się do poniższych Procedur Bezpieczeństwa.

Dyrektor Szkoły

Katarzyna Karaźniewicz-Deczyńska

30.08.2021

Komunikat!   

  SZCZEPIENIA!

W drugiej połowie września na terenie szkoły lub w najbliższym punkcie szczepień będzie możliwość zaszczepienia uczniów ( także uczniowie pełnoletni ) oraz ich rodzin.

Wszystkie szczegółowe informacje przedstawi wychowawca na pierwszym spotkaniu z uczniami i zebraniu z rodzicami.

29.08.2021

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

Zapraszamy uczniów klas pierwszych na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, w dniu 1 września 2021 o godzinie 9:00, na placu przed głównym wejściem do szkoły.

Wszystkie klasy drugie, trzecie i czwartą technikum zapraszamy, w dniu 1 września 2021 na spotkania z wychowawcami klas. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym harmonogramem załączonym poniżej.

Wszyscy stosujemy się do reżimu sanitarnego i obowiązkowo zasłaniamy usta i nos maseczką lub przyłbicą.

26.08.2021
 Przyjazd i zakwaterowanie do internatu w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczyna się w dniu 31.08.2021r  od godziny 17:00  
18.08.2021
01.03.2021
08.12.2020
04.09.2020

Komunikat!

Plan lekcji dostępny na stronie www.plan.2lo.pl

Tymczasowo klasy, które mają lekcje w planie w sali 204 będą je miały w II stołówce, natomiast klasy z sali 6A w sali 9-Aula. 
Przypominamy o reżimie sanitarnym w częściach wspólnych szkoły (zakrywamy usta i nos ).

Ciągi komunikacyjne są przedstawione na schemacie.

26.08.2020

BEZPIECZNY POWRÓT DO SZKOŁY

Wytyczne MEN, MZ i GIS dla szkół.

https://www.gov.pl/web/edukacja/bezpieczny-powrot-do-szkol2

Serdecznie zapraszamy Was do Sienkiewicza!