Rok 2016 został ustanowiony Rokiem Henryka Sienkiewicza. Aby uczcić ten fakt Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne postanowiły ustanowić nowe, szczególne wyróżnienie, które ma być swoistego rodzaju hołdem złożonym naszemu patronowi, jednemu z najwybitniejszych Polaków, nobliście i ulubieńcowi narodu. Statuetka Henryk- bo o niej tu mowa- ma być najwyższym szkolnym wyróżnieniem przyznawanym podczas szczególnie ważnych dla nas jubileuszów. W ten sposób chcemy podziękować wielu osobom i instytucjom za ich wkład w dobre imię szkoły oraz kreowanie jej pozytywnego wizerunku w środowisku. Inaugurację przyznawania Henryków rozpoczynamy 5 grudnia 2016 roku podczas Gali Sienkiewiczowskiej w Regionalnym Centrum Kultury, podczas której zostaną wręczone Henryki 2016 w kategoriach: Przyjaciel Szkoły, Super! Absolwent, Osobowość Szkolna, Wyjątkowy Rodzic, Belfer Roku, a także nagroda specjalna: Super! Henryk. Jest to również wyśmienita okazja, aby zintegrować środowisko związane ze szkołą, spotkać się z wieloma osobami wspierającymi jej rozwój, podziękować przyjaciołom, a także- mamy nadzieję – poznać nowych, bo jak pisał Henryk Sienkiewicz: Nie rzeczywistość sama, ale serce, z jakim ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory.