Młodzież w działaniu

PROGRAM „Młodzież w działaniu” –
„Youth in Action”

TEMAT: „Nie marnuj swej przyszłości, recyklinguj!”

„Don’t waste your future, recycle!”

Partnerami Zespołu Szkół Nr1 im. Henryka Sienkiewicza są:

1. Kayseri Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi – Turcja (Kayseri Technikal and Vocational High School in Turkey),
  2. Associazione Frontiere, Rzym- Włochy (Frontiere Organisation – Roma/Italy)

W dniach od 16 do 19 września 2013 roku w Kayseri w Turcji odbyła się wizyta przygotowawcza dotycząca wyżej wymienionego projektu.
W spotkaniu uczestniczyły osoby odpowiedzialne za przygotowanie, realizację i wypracowanie efektów końcowych założonego tematu.
Stronę turecką reprezentował Yimaz Metin Ünal, włoską Valerio Evangelista, polską Beata Morawska, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół Nr1 im. H. Sienkiewicza.

W trakcie licznych spotkań z dyrektorami szkół oraz reprezentantami firm recyklingowych ustalone zostały szczegóły listopadowego pobytu naszych uczniów w tureckim Kayseri.

Na zdjęciu spotkanie z dyrektorem zaprzyjaźnionego Technikum w Kayseri. (od lewej: Durmuş Payas-dyrektor szkoły, Beata Morawska – nauczyciel ZS Nr1, Yimaz Metin Ünal – nauczyciel, Valerio Evangelista – dziennikarz Associazione Frontiere).