Realizacja 2014

01.08.2014

Dzisiaj, po niespełna miesiącu od podpisania umowy, tak wygląda teren budowy. Wykonano ogrom pracy, w tym dodatkowo wymieniono: kanalizację deszczową, udrożniono kanalizację sanitarną i wymieniono studzienki. Wykonawca stara się zakończyć inwestycję przed terminem.

04.07.2014

Wczoraj podpisano umowę a dzisiaj brygada budowlana z ciężkim sprzętem wjechała na plac budowy i rozpoczęła kruszenie nawierzchni z betonu. Miło było patrzeć, jak młody brygadzista ze swoja brygadą nie daje maszynom wytchnienia. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „PRIN” Jacek Zadka.

03.07.2014
Podpisano umowę na wykonanie Projektu

W dniu 3.07.2014 r. o godz. 10.00 w siedzibie szkoły podpisano umowę na wykonanie Projektu Rewitalizacja terenu Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu (koszt inwestycji 508 033,21 zł przy 85% dotacji z Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej). Umowę podpisali:

– ze strony inwestora: Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im.
H. Sienkiewicza – mgr Mirosław Ołdak;

– ze strony wykonawcy: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „PRIN” Jacek Zadka,
ul. Leśna 20, 78-132 Grzybowo – Właściciel Jacek Zadka.

O potrzebie tej inwestycji mówiono od wielu lat. Szczególnie trudne chwile przeżywaliśmy po intensywnych opadach deszcze. Wówczas przejechanie autem, przejście kałuży i codzienne poruszanie się po dziurawym placu nie należało do przyjemnych. W wyniku realizacji inwestycji stworzymy przyjazne i bezpieczne ciągi piesze i jezdne oraz miejsca parkingowe w tym podjazd do wejścia głównego Internatu dla osób niepełnosprawnych. Wykonamy nowy szlak komunikacji pieszo-jezdnej do kompleksu rekreacyjno-sportowego „ORLIK”, który zostanie wzbogacony
o urządzenia do aktywnego wypoczynku (siłownia zewnętrzna Outdoor Fitness – 4 urządzenia).
Teren objęty projektem zostanie wyposażony w elementy małej architektury. Zamontujemy dodatkowe kamery
i oświetlenie, co zwiększy bezpieczeństwo oraz zapobiegnie dewastacji terenu szkoły. Posadzimy drzewa liściaste, grupy krzewów, pnączy, założymy rabaty bylinowe i trawniki. Poprawie ulegnie infrastruktura szkoły dla osób niepełnosprawnych oraz baza rekreacyjno-sportowa i turystyczna w obszarze działania Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.

Projekt realizowany przy 85% wsparciu Stowarzyszenia Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.

Wniosek dotyczący projektu rewitalizacji terenu Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, napisany przez zespół nauczycieli w składzie: Halina Schulz-Tkacz, Renata Kurdybacha, Ireneusz Zarzycki, przy wsparciu głównej księgowej Elżbiety Banasiak, został oceniony najwyżej przez Komitet Stowarzyszenia Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej.

W dniu 11.03.2014 r. podpisaliśmy umowę na inwestycję o wartości 588.930,61 zł.!!! Kwota dofinansowania wynosi 496.341,01 zł, z czego 372.255,75 zł współfinansowane jest ze środków UE w ramach EFR PO RYBY 2007-2013, a 124.085,26 zł jest dofinansowane przez Urząd Marszałkowski.
Umowę podpisali:

z ramienia Urzędu Marszałkowskiego:

• Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Anna Mieczkowska,
  • Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Jarosław Rzepa,

z ramienia Starostwa Powiatowego:

• Starosta Kołobrzeski – Tomasz Tamborski,
  • Wicestarosta Kołobrzeski – Mirosław Tessikowski,

z ramienia ZS Nr 1:

• Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza – Mirosław Ołdak.

Uroczystemu podpisaniu umowy towarzyszyło grono zaproszonych gości, w tym: Anna Sztark – Senator RP, Małgorzata Buda – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kołobrzeskiej Lokalnej Grupy Rybackiej oraz Lokalne Media.

Termin realizacji inwestycji – grudzień 2014r.