Politechnika Koszalińska

Nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy z Politechniką Koszalińską mające na celu rozwijanie wiedzy i zainteresowań młodzieży naukami technicznymi, ekonomicznymi i humanistycznymi. Zgodnie z umową nauczyciele i uczniowie ZS będą mogli uczestniczyć w wykładach popularno – naukowych i zajęciach laboratoryjnych organizowanych przez Poltechnikę. Patronatem uczelni objęta została klasa o profilu politechnicznym.

28.09.2017 uczniowie klasy IIC i IIIC wzięli udział w XVII Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki w Politechnice Koszalińskiej.
Uczelnia przygotowała pokazy i warsztaty z wielu dziedzin: budownictwa, mechatroniki, inżynierii biomedycznej, elektroniki, matematyki, ekonomii, historii, sztuki. Uczniowie mieli okazję wydrukować sobie dowolny przedmiot za pomocą drukarki przestrzennej 3D. W laboratoriach odbyły się pokazy działania turbiny wiatrowej oraz turbin wodnych, pokaz świateł laserowych z efektami specjalnymi, prezentacje technik stosowanych w kuchni molekularnej i wiele innych.
Podczas festiwalu uczniowie wysłuchali wykładu popularnonaukowego „Dopalacze – zagrożenia” wygłoszonego przez mgr Michała Pelc oraz uczestniczyli w pokazach i prezentacjach „Czy niszczenie może być pouczające? „, „Koszalin w trójwymiarze” oraz „Świat zapachów”. Mieli też możliwość wypełnienia kwestionariusza zainteresowań zawodowych w celu zbadania swoich kompetencji.ZAPRASZAMY DO SZKOLNEJ GALERII ZDJĘĆ Z XVII ZACHODNIOPOMORSKIM FESTIWALU NAUKI W POLITECHNICE KOSZALIŃSKIEJ

 

29 września 2016 r uczniowie klas IC i IIIC, o profilu politechnicznym, uczestniczyli w XVI Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki w Koszalinie. Oprócz wykładów i pokazów popularnonaukowych uczestnicy wzięli udział w warsztatach rzeźby z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu oraz w warsztatach architektonicznych.

 

 

 

Uczniowie klasy II C i II T ponownie uczestniczyli w lekcji poza szkolną ławą.
W dniu 12.01.2015 wzięli udział w zajęciach na temat „(Nie)bezpieczeństwo certyfikatów elektronicznych”, „(Nie)bezpieczeństwo sieci WiFi”, „Astrofotografia”, „Sieci komputerowe”, które zostały przeprowadzone przez dr inż. M. Rajewską oraz mgr inż. W. Sokołowskiego, wykładowców Politechniki Koszalińskiej. Uczniowie wysłuchali również bardzo ciekawego wykładu prof. A. Patryna na temat „Optoelektronika – lasery, detektory i komunikacja”.

 

 

 

30 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy I C gościli w murach Politechniki Koszalińskiej. Mieli okazję uczestniczyć w laboratoriach „Dialog z robotami” oraz „Diagnostyka człowieka – tajemnice ludzkiego ciała”, które były prowadzone przez dr. inż. Piotra Zaporskiego i mgr inż. Przemysława Ceynowę.

 

 

 

13 stycznia 2014 r. uczniowie technikum Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu, uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych na Politechnice Koszalińskiej. Zajęcia były zorganizowane w ramach wzajemnej współpracy i dotyczyły zagadnień związanych z profilem kształcenia. W pierwszej części uczniowie zapoznali się podstawami grafiki 3D na przykładzie oprogramowania 3dmax Design2014. W praktycznej części warsztatów, młodzież zapoznała się podstawami tworzenia animacji w technologii FLASH i przystąpiła do ćwiczeń. Warsztaty prowadzone były przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Koszalińskiej.

 

 

 

12 grudnia uczniowie klas I C i II C uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Koszalińskiej. W murach naszej szkoły gościliśmy
dr Michała Karpuka i dr Tomasza Kowalskiego, którzy przybliżyli uczniom metody numeryczne w matematyce, paradoksy matematyczne oraz sposoby na pi.
Skip to content