Zajęcia terenowe „Woda = Życie”

piknik eko

29 maja klasa 1D biologiczno-chemiczna, uczestniczyła w zajęciach terenowych „Woda = Życie”. Pod czujnym okiem strażników Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Kołobrzeskiego: p. Andrzeja Skwarka, p. Jarosława Urbasia i p. Konrada Gorczycy, uczniowie sprzątali brzegi Parsęty, pływali łodzią motorową, pobrali próbki wody i przeprowadzili jej badania chemiczne. Przy wspólnym ognisku i grillowaniu kiełbasek uczniowie poznali pracę straży rybackiej, zapoznali się z wykorzystywanym przez strażników sprzętem m.in. nokto i termowizorami, dronami. Podczas zajęć odwiedzili nas również  pracownicy Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. 

Zajęcia realizowane były w ramach realizacji projektu Ekopracownia dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Serdecznie dziękujemy. 

Skip to content