Art Camp 2023

ArtCamp23

W dniach 17-23.09.2023 grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami: panem Jackiem Kawałkiem i panią Karoliną von Mallek uczestniczyła w 9. edycji warsztatów artystycznych Art Camp w Berlinie. Organizatorem spotkania była szkoła partnerska Jugendkunstschule Pankow. Nasi uczniowie wraz z młodzieżą niemiecką pracowali podczas tygodniowych warsztatów pod okiem profesjonalnych instruktorów, tworząc film, przygotowując przedstawienie teatralne a także pracując nad modelem 3D starej kamienicy w Berlinie. W czasie projektu uczestnicy mieli również okazję zwiedzić stolicę Niemiec uczestnicząc w Berlin Art Week oraz podążać śladami sztuki ulicznej podczas wycieczki rowerowej z przewodnikiem. Warsztaty zakończyły się oficjalną prezentacją wyników wspólnej pracy, a młodzi artyści zebrali wiele gratulacji i pochwał od zgromadzonej w Jugendkunstschule publiczności. Fotorelację z tego wydarzenia obejrzeć można na naszym szkolnym facebookowym profilu. Koordynatorem wyjazdu była nauczycielka języka niemieckiego, pani Justyna Dziędziura. 

Projekt był współfinasowany ze środków Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Powiatu Kołobrzeskiego i Rady Rodziców w ZS Nr 1 im. H. Sienkiewicza.

Skip to content