Konkurs Zielone Laboratorium Lafarge

zielone lab

 

Klasa 3 d pod kierunkiem nauczycielki biologii p. Joanny Łukaszewicz przystąpiła do kolejnego projektu ekologicznego – konkursu „Zielone Laboratorium Lafarge”.  W ramach konkursu uczniowie wzięli udział w lekcji dotyczącej śladu węglowego. Zajęcia przeprowadzone zostały w formie online – każdy uczeń zeskanował kod QR, a następnie krok po kroku samodzielnie zdobywał wiedze na temat zagrożeń jakie niesie za sobą efekt cieplarniany. Drugie wyzwanie konkursowe miało formę praktyczną – uczniowie wykonali doświadczenia, badające zjawisko efektu cieplarnianego m.in. tworzyli efekt cieplarniany                  w butelce, przeprowadzili badanie z lodowcem – czekoladą, ziemią ogrodową. Przy użyciu specjalnego kalkulatora zbadali swój własny ślad węglowy. Dodatkowo przeprowadzili pomiar ozonu w atmosferze oraz odczyn  pH w zebranej wodzie deszczowej. Relację z zajęć przygotował Sienkiewicz TV – chcecie ją obejrzeć? Kliknijcie w link https://youtu.be/KHU2in44znc 

 

Skip to content